Mercedes GLC220

Försäkra din Mercedes GLC220 ICA Försäkring
Mercedes GLC220 d d 4MATIC, AMG Line, Drag, Burmester, Värmare - 2020

Mercedes GLC220 d d

4MATIC, AMG Line, Drag, Burmester, Värmare

2020 17 900 mil Automatisk Diesel

Veho Bil AB Karlstad

Karlstad, Idag 14:21

299 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d d 4M AMG / Drag / Värmare / Burmester / Vinterhjul - 2017

Mercedes GLC220 d d

4M AMG Drag Värmare Burmester Vinterhjul

2017 18 256 mil Automatisk Diesel

MD Bil Sverige AB

Hisings Kärra, Idag 14:15

217 800 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic 170 HK /AMG Line/Drag - 2018

Mercedes GLC220 d 4MATIC

9G-Tronic 170 HK AMG Line Drag

2018 14 755 mil Automatisk Diesel

Laholms Bil

Laholm, Igår

259 900 kr

Se månadskostnad
Riddermark Bil

Vad är din bil värd?

Riddermark värderar din bil och kan även köpa den, så slipper du allt besvär.

Mercedes GLC220 D 4MATIC - 2016

Mercedes GLC220 D 4MATIC

2016 24 200 mil Automatisk Diesel

Carlqvist Bil AB

Tingsryd, Igår

185 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 D 4MATIC AMG SKY - 2019

Mercedes GLC220 D 4MATIC

AMG SKY

2019 19 700 mil Automatisk Diesel

Carlqvist Bil AB

Tingsryd, Igår

235 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d d 4MATIC/ 9G-tronic / AMG /Burmeister Sound System - 2017

Mercedes GLC220 d d

4MATIC 9G-tronic AMG Burmeister Sound System

2017 24 400 mil Automatisk Diesel

Mia Bilcenter AB

Jordbro, Igår

187 000 kr

Se månadskostnad
Auktion Mercedes GLC220 d 4MATIC X253 (194hk) - 2022

Mercedes GLC220 d 4MATIC

X253 (194hk)

2022 24 285 mil Automatisk Diesel

Kvdbil Bromölla

Bromölla, Igår

210 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Line Drag Navi Backkamera Bränslevärm - 2019

Mercedes GLC220 d 4MATIC

AMG Line Drag Navi Backkamera Bränslevärm

2019 11 705 mil Automatisk Diesel

Toyota Uppsala - Begagnade bilar

Uppsala, Igår

264 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic, 170hk / V-hjul, Drag, Värmare - 2016

Mercedes GLC220 d 4MATIC

9G-Tronic, 170hk V-hjul, Drag, Värmare

2016 23 997 mil Automatisk Diesel

Ottos Bil AB

Bollnäs, Igår

174 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4M Coupé AMG Cockpit Drag Värmare Matrix Akustikglas - 2020

Mercedes GLC220 d 4M

Coupé AMG Cockpit Drag Värmare Matrix Akustikglas

2020 9 600 mil Automatisk Diesel

GT Performance Cars AB

Vega, Igår

399 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d d 4MATIC 9G-Tronic, 170hk AMG Line - 2019

Mercedes GLC220 d d

4MATIC 9G-Tronic, 170hk AMG Line

2019 19 000 mil Automatisk Diesel

Bilkonsulten Syd AB

Trelleborg, Igår

259 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 220d | 4Matic | Coupé | Amg - 2020

Mercedes GLC220 d 220d

4Matic Coupé Amg

2020 7 711 mil Automatisk Diesel

Hedin Automotive Jönköping

Jönköping, 21 Sep

419 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG 170hk Panorama Navi Drag Backkamera - 2019

Mercedes GLC220 d 4MATIC

AMG 170hk Panorama Navi Drag Backkamera

2019 12 083 mil Automatisk Diesel

Bilia Outlet - Jägersro

Malmö, 21 Sep

249 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d d 4-matic - 2018

Mercedes GLC220 d d

4-matic

2018 15 402 mil Automatisk Diesel

Bilbolaget i Örnsköldsvik AB

Örnsköldsvik, 18 Sep

257 900 kr

Se månadskostnad
Auktion Mercedes GLC220 d 4MATIC X253 (170hk) - 2016

Mercedes GLC220 d 4MATIC

X253 (170hk)

2016 14 092 mil Automatisk Diesel

Kvdbil Arboga

Arboga, 18 Sep

232 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC - 2018

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2018 17 500 mil Automatisk Diesel

Bilia Trelleborg - Volvo

Trelleborg, 16 Sep

209 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d d Coupé 4M 9G | AMG | Burmester | Drag | Navi | Läd - 2020

Mercedes GLC220 d d

Coupé 4M 9G AMG Burmester Drag Navi Läd

2020 14 535 mil Automatisk Diesel

Hedin Automotive Mercedes-Benz Malmö

Malmö, 16 Sep

399 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC 170hk - 2018

Mercedes GLC220 d 4MATIC

170hk

2018 14 033 mil Automatisk Diesel

Bilförmedlingen Ängelholm

Ängelholm, 16 Sep

249 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Värmare Digital Cockpit - 2020

Mercedes GLC220 d 4MATIC

AMG Värmare Digital Cockpit

2020 9 490 mil Automatisk Diesel

Olofsson Auto AB

Norrköping, 16 Sep

357 500 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 194HK 4MATIC 9G-Tronic AMG PLUS - 2022

Mercedes GLC220 d 194HK

4MATIC 9G-Tronic AMG PLUS

2022 9 608 mil Automatisk Diesel

WM Bil AB

Skellefteå, 15 Sep

419 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Line - 2023

Mercedes GLC220 d 4MATIC

AMG Line

2023 6 024 mil Automatisk Diesel

Olofsson Auto AB

Norrköping, 15 Sep

539 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic/Mkt fin bil - 2018

Mercedes GLC220 d 4MATIC

9G-Tronic Mkt fin bil

2018 13 435 mil Automatisk Diesel

Götaström Bil AB

Skillingaryd, 15 Sep

248 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes GLC220 d Coupé 4M 194HK AMG /Burmester /Drag - 2020

Mercedes GLC220 d Coupé

4M 194HK AMG Burmester Drag

2020 9 531 mil Automatisk Diesel

Wowto

Rosersberg, 15 Sep

399 800 kr

Se månadskostnad
Försäkra din Mercedes GLC220? ICA Försäkring

Fakta om Mercedes GLC220

Mercedes Benz GLC 220

Den sportiga laddhybriden Mercedes Benz GLC 220 hör till ett av märkets mest kända modeller. Med 4Matic-systemet kan Mercedes Benz GLC 220 anpassa sig efter olika väderförhållanden.

Mercedes Benz GLC 220 - ny eller begagnad

Du kan köpa en ny eller begagnad Mercedes Benz GLC 220. Privatleasing är även det ett alternativ. Väljer du att leasa Mercedes Benz GLC 220 betalar du en kostnad månadsvis och lämnar därefter tillbaka bilen när kontraktet gått ut.

Mercedes Benz GLC 220 kommer i två utformningar:

  • Mercedes Benz GLC 220 SUV - Laddhybridtekniken kombinerar dynamik som effektivitet med systemeffekt på 235 kW och vridmoment på maximalt 700 Nm. Förutom att ge extra kraft vid acceleration kan elmotorn driva bilen upp till 55 km på egen hand. Denna Mercedes Benz GLC 220 har 143 hästkrafter och energiförbrukningen ligger på runt 18,6-20.0 kWh/100 km.
  • Mercedes Benz GLC 220 Coupé - Sportig och modern, utrustad med laddhybridteknik som kombinerar effektivitet och dynamik. Vid acceleration ger elmotorn extra effekt och dess räckvidd att driva bilen på egen hand ligger på upp till 55 km. Coupén har hela 143 hästkrafter och energiförbrukningen ligger på 27,2-29,7 kWh/100 km.

Mercedes Benz GLC 220 till salu

Här på Bilweb.se kan du bläddra bland annonser med nya som begagnade Mercedes Benz GLC 220, vars pris kan variera beroende på årsmodell. För en ny Mercedes Benz GLC 220 SUV kan priset gå för minst 460 900 kr och för Coupén är priset från 495 000 kr.

Vi samarbetar endast med kvalificerade bilhandlare. Du kan kontakta såväl dem som oss om du har frågor om Mercedes Benz GLC 220 eller andra Mercedes modeller!

Nykomna annonser

Visa 66 annonser →
Mercedes GLC220 d 4MATIC 220d AMG-Line - 2019
269 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2019 · 12 700 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC Coupé AMG Line Premium - 2026
729 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2026 · 2 195 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Premium HUD Värmare Drag 360 MOMS - 2024
499 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2024 · 11 944 mil · Diesel

Mercedes GLC220 Coupé 4M AMG Burmester 360° Värmare Drag - 2017
259 900 kr

Mercedes GLC220 Coupé 4M

2017 · 17 043 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC SUV Avantgarde/Värmare/Dragkrok - 2024
519 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2024 · 9 600 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic Base Euro 6 - 2018
199 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2018 · 17 650 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d d 4M 170HK AMG /Drag /Värmare - 2019
259 800 kr

Mercedes GLC220 d d

2019 · 12 413 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC AMG Line DRAG/VÄRM/ADAPFART/LUFTFJÄD - 2017
309 000 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2017 · 14 581 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC 9G-Tronic AMG Line Euro 6 - 2021
469 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2021 · 4 825 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC AMG Taklucka Värmare Burmester 360° - 2019
279 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 16 597 mil · Diesel

Mercedes GLC220 under 1 000 mil

Visa 17 annonser →
Mercedes GLC220 d 4MATIC SUV AMG Line Premium - 2026
699 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2026 · 950 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC Coupé AMG Line Premium Night - 2026
749 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2026 · 1 050 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC SUV AMG Line Premium/Värmare/Burmester - 2025
669 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2025 · 1 450 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC Coupé AMG Line Premium - 2025
719 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2025 · 1 650 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Värmare Drag Backkamera - 2025
649 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2025 · 2 015 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC 170hk Aut Drag Park.värm Svensksåld - 2018
314 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2018 · 5 690 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC 9G-Tronic AMG Line - 2022
509 000 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2022 · 5 950 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC SUV AMG Line - 2022
439 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2022 · 6 050 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC AMG-Line / Taklucka / Drag / Burmester - 2019
389 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 6 100 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M Värmare Kamera Burmester Drag - 2016
279 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2016 · 6 244 mil · Diesel

Mercedes GLC220 under 270 000 kr

Visa 21 annonser →
Mercedes GLC220 d 4M Dragkrok Farthållare Sensorer - 2016
199 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2016 · 16 488 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M AMG Pano Värmare Sensorer Drag - 2018
209 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2018 · 21 264 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 170 HK AUT 4M AMG DRAG D-VÄRM LED PDC NYSERV 19" - 2018
214 900 kr

Mercedes GLC220 d 170 HK

2018 · 17 800 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d AMG-Line 170hk Aut 4MATIC B-KAMERA PANO ELSTOL - 2016
224 900 kr

Mercedes GLC220 d AMG-Line

2016 · 16 618 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M AMG 0,55l/mil Pano Drag Navi - 2016
229 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2016 · 14 664 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC Exclusive Multibeam säteskomfortpaket - 2016
234 700 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2016 · 12 507 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d d 4MATIC / Drag, P-Sensor - 2018
244 000 kr

Mercedes GLC220 d d

2018 · 10 450 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC DRAG/ SKINN/ PDC/ S&V - 2016
249 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2016 · 13 252 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M AMG Kamera Navi Halvskinn - 2016
249 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2016 · 9 606 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G Drag Kamera Elbaklucka Extraljus SoV - 2018
249 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2018 · 15 182 mil · Diesel

Mercedes GLC220 mellan 270 000 kr–340 000 kr

Visa 23 annonser →
Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic AMG Eu6 Drag kamera Burmeister - 2019
278 500 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2019 · 12 000 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC,AMG Line,Panorama,D-värmare,NAV,2brukare - 2018
294 500 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC,AMG

2018 · 12 850 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC AMG Line BURMESTR/VÄRM/DRAG/360°/S&V - 2019
339 000 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 12 642 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4Matic AMG Line / Värmare, Dragkrok - 2019
290 000 kr

Mercedes GLC220 d 4Matic

2019 · 14 010 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d d 4MATIC AMG Line Pano Navi Burmester Värmare - 2019
269 900 kr

Mercedes GLC220 d d

2019 · 13 100 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M AMG Line Drag Pano Delläder Navi 170hk - 2019
274 400 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2019 · 12 741 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M AMG Pano Burmester Kamera Nav Drag - 2019
298 900 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2019 · 10 075 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC AMG Drag Värmare Burmester - 2018
269 000 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2018 · 18 370 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4M 9G AMG Line Taklucka 360° Drag P-värm - 2018
289 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2018 · 14 767 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Line Panorama Alcantara - 2019
299 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2019 · 8 903 mil · Diesel

Mercedes GLC220 över 340 000 kr

Visa 22 annonser →
Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Pano Värmare Drag Distronic Burmester - 2024
599 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2024 · 6 966 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC Dieselvärmare Dragkrok - 2023
499 000 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2023 · 7 035 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d AMG Line / Värmare, CarPlay, Dragkrok - 2023
467 000 kr

Mercedes GLC220 d AMG

2023 · 9 130 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4M Exclusive Panorama 360° Navi - 2022
384 800 kr

Mercedes GLC220 d 4M

2022 · 6 856 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4M 194hk AMG Värm Kamera Drag - 2020
379 800 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2020 · 10 783 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC AMG Line Drag/Nav/Värmare/Cockpit display - 2021
359 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2021 · 11 774 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G-Tronic Base B-Kamera Euro 6 - 2021
358 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2021 · 10 633 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4M Aut. AMG, Taklucka, 360 Kamera, - 2019
349 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 12 206 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4Matic / 194hk / AMG / Värmare / LED - 2020
349 000 kr

Mercedes GLC220 d 4Matic

2020 · 11 892 mil · Diesel

Mercedes GLC220 2019

Visa 19 annonser →
Mercedes GLC220 d AMG Pano Drag Kamera ISOFIX - 2019
288 900 kr

Mercedes GLC220 d AMG

2019 · 13 070 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4MATIC (170hk) Svensksåld - 2019
324 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 14 237 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC 9G AMG Line Euro 6 Panorama - 2019
329 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2019 · 9 000 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d Coupé 4M AMG LÄDER TAKLUCKA DRAG - 2019
339 900 kr

Mercedes GLC220 d Coupé

2019 · 14 900 mil · Diesel

Mercedes GLC220 d 4MATIC SUV AMG-Night - 2019
259 900 kr

Mercedes GLC220 d 4MATIC

2019 · 17 020 mil · Diesel

Omdömen om Mercedes GLC220

Bli först med att dela dina erfarenheter av Mercedes GLC220.

170 (2)
190 (9)
200 (2)
220 (2)
230 (7)
280 (3)
300 (6)
A35 AMG (9)
A45 AMG (18)
A140 (1)
A150 (1)
A160 (3)
A170 (1)
A180 (121)
A200 (61)
A220 (10)
A250 (97)
Actros (1)
AMG GT (73)
AMG One (1)
Atego (1)
B170 (1)
B180 (43)
B200 (23)
B220 (1)
B250 (7)
C43 AMG (12)
C55 AMG (1)
C63 AMG (31)
C180 (33)
C200 (79)
C220 (181)
C240 (1)
C250 (20)
C300 (260)
C320 (2)
C350 (9)
C400 (25)
C450 (1)
Citan (6)
CL63 AMG (1)
CL500 (4)
CL600 (3)
CLA35 AMG (14)
CLA45 AMG (20)
CLA180 (20)
CLA200 (115)
CLA220 (44)
CLA250 (209)
CLA350 (63)
CLC180 (2)
CLC220 (1)
CLE53 AMG (6)
CLE200 (13)
CLE300 (23)
CLK55 AMG (2)
CLK200 (4)
CLK230 (1)
CLK240 (1)
CLK280 (1)
CLK320 (3)
CLK430 (3)
CLK500 (1)
CLS53 AMG (2)
CLS55 AMG (2)
CLS63 AMG (1)
CLS220 (1)
CLS250 (3)
CLS300 (2)
CLS320 (1)
CLS350 (16)
CLS400 (2)
CLS450 (8)
CLS500 (1)
E53 AMG (33)
E55 AMG (1)
E63 AMG (20)
E200 (77)
E220 (250)
E230 (1)
E240 (2)
E250 (16)
E280 (1)
E300 (420)
E320 (4)
E350 (16)
E400 (22)
E450 (4)
E500 (3)
EQA250 (26)
EQA250+ (13)
EQA300 (12)
EQA350 (1)
EQB250+ (46)
EQB300 (49)
EQB350 (11)
EQC400 (21)
G63 AMG (43)
G300 (1)
G350 (7)
G400 (3)
G450 (9)
G500 (1)
G580 (3)
GL320 (1)
GL350 (3)
GL420 (1)
GLA35 AMG (6)
GLA45 AMG (1)
GLA180 (5)
GLA200 (39)
GLA220 (17)
GLA250 (67)
GLA250+ (18)
GLA350 (6)
GLB35 AMG (5)
GLB180 (1)
GLB200 (67)
GLB220 (62)
GLB250 (6)
GLB250+ (25)
GLB350 (43)
GLC43 AMG (13)
GLC53 AMG (9)
GLC63 AMG (14)
GLC200 (14)
GLC220 (117)
GLC250 (24)
GLC300 (259)
GLC350 (8)
GLC400 (110)
GLE43 AMG (1)
GLE53 AMG (37)
GLE63 AMG (6)
GLE250 (3)
GLE300 (8)
GLE350 (172)
GLE400 (6)
GLE450 (19)
GLE500 (3)
GLK200 (1)
GLK220 (17)
GLK250 (1)
GLK320 (1)
GLK350 (1)
GLS63 AMG (6)
GLS350 (22)
GLS400 (5)
GLS450 (51)
GLS500 (1)
GLS580 (1)
GLS600 (4)
M-Klass (1)
S55 (1)
S63 AMG (14)
S220 (1)
S280 (4)
S300 (3)
S320 (4)
S350 (14)
S380 (1)
S400 (9)
S420 (1)
S430 (1)
S450 (3)
S500 (8)
S560 (4)
S580 (15)
S600 (3)
S680 (2)
SL43 AMG (2)
SL55 AMG (3)
SL63 AMG (22)
SL65 AMG (1)
SL280 (1)
SL300 (1)
SL320 (3)
SL350 (10)
SL400 (2)
SL450 (3)
SL500 (6)
SL600 (1)
SLK55 AMG (4)
SLK200 (16)
SLK230 (3)
SLK350 (3)
SLR (6)
SLS (3)
T180 (12)
V200 (1)
V220 (15)
V250 (26)
V300 (54)
Viano (3)
Vito (27)
X250 (15)
X350 (12)

Vanliga frågor om Mercedes GLC220

Vad kostar en begagnad Mercedes GLC220?
En begagnad Mercedes GLC220 kostar i snitt ca 343 403 kr i Sverige, baserat på 117 aktiva annonser på Bilweb per 2026-09-23.
Vad är prisspannet för en Mercedes GLC220?
Priset för en Mercedes GLC220 ligger mellan 174 000 kr och 749 900 kr, baserat på 117 aktiva annonser på Bilweb per 2026-09-23.
Hur många Mercedes GLC220 finns det i Sverige?
Det finns ca 6 895 Mercedes GLC220 registrerade i Sverige.
Hur många Mercedes GLC220 finns till salu på Bilweb just nu?
Det finns 117 Mercedes GLC220 till salu på Bilweb just nu (per 2026-09-23).
Vad är genomsnittlig miltal för en Mercedes GLC220?
En Mercedes GLC220 har i snitt 11 985 mil på mätaren, baserat på 117 aktiva annonser på Bilweb per 2026-09-23.
Vilka årsmodeller av Mercedes GLC220 är vanligast?
De vanligaste årsmodellerna av Mercedes GLC220 på Bilweb är 2019, 2018 och 2020, baserat på 117 aktiva annonser per 2026-09-23.
Vilket bränsle är vanligast för Mercedes GLC220?
Det vanligaste bränslet för Mercedes GLC220 på Bilweb är Diesel (99% av 117 aktiva annonser per 2026-09-23).
Finns Mercedes GLC220 med automatlåda?
Ja, Mercedes GLC220 finns med automatlåda - 117 av 117 aktiva annonser på Bilweb har automatisk växellåda (per 2026-09-23).
Finns Mercedes GLC220 med fyrhjulsdrift?
Ja, Mercedes GLC220 finns med fyrhjulsdrift.
Vilka generationer av Mercedes GLC220 finns?
Mercedes GLC220 finns i följande generationer: GLC Coupe (C253) (2016-2023), GLC (X253) (2016-2023), GLC (X254) (2023-2027) och GLC Coupe (C254) (2023-2027).
Hur stor är Mercedes GLC220?
Mercedes GLC220 är 4 656-4 794 mm lång, 1 890-1 938 mm bred och 1 622-1 666 mm hög.
Hur mycket väger Mercedes GLC220?
Mercedes GLC220 väger 1 870-2 163 kg.

Alla filter