Mercedes CLS300

Försäkra din Mercedes CLS300 ICA Försäkring
Mercedes CLS300 7G-Tronic S&V-Hjul/Psens/Navi/Skinn/Bluetooth - 2010

Mercedes CLS300 7G-Tronic S&V-Hjul

Psens Navi Skinn Bluetooth

2010 11 011 mil Automatisk Bensin

Niemi Bil Uppsala - Begagnat

Uppsala, Idag 20:35

179 900 kr

Se månadskostnad
Mercedes CLS300 d 4MATIC AMG Line Premium Burmester Drag - 2022

Mercedes CLS300 d 4MATIC

AMG Line Premium Burmester Drag

2022 8 890 mil Automatisk Diesel

Olofsson Auto AB

Norrköping, 13 Aug

549 000 kr

Se månadskostnad
Mercedes CLS300 d Coupe 4MATIC AMG Drag 1-ägare - 2022

Mercedes CLS300 d Coupe

4MATIC AMG Drag 1-ägare

2022 10 495 mil Automatisk Diesel

Hedin Automotive Mercedes-Benz Linköping

Linköping, 14 Maj

489 900 kr

Se månadskostnad
Försäkra din Mercedes CLS300? ICA Försäkring

Omdömen om Mercedes CLS300

Bli först med att dela dina erfarenheter av Mercedes CLS300.

170 (2)
190 (8)
200 (3)
220 (2)
230 (7)
280 (3)
300 (6)
A35 AMG (9)
A45 AMG (18)
A140 (1)
A150 (1)
A160 (3)
A170 (1)
A180 (118)
A200 (62)
A220 (10)
A250 (97)
Actros (1)
AMG GT (74)
AMG One (1)
Atego (1)
B170 (1)
B180 (42)
B200 (22)
B250 (7)
C43 AMG (13)
C55 AMG (1)
C63 AMG (31)
C180 (34)
C200 (82)
C220 (186)
C240 (1)
C250 (19)
C300 (265)
C320 (2)
C350 (10)
C400 (26)
C450 (1)
Citan (6)
CL63 AMG (1)
CL500 (4)
CL600 (3)
CLA35 AMG (12)
CLA45 AMG (20)
CLA180 (19)
CLA200 (114)
CLA220 (42)
CLA250 (210)
CLA350 (64)
CLC180 (2)
CLC220 (1)
CLE53 AMG (7)
CLE200 (13)
CLE300 (24)
CLK55 AMG (2)
CLK200 (3)
CLK230 (1)
CLK240 (1)
CLK280 (1)
CLK320 (4)
CLK430 (2)
CLK500 (1)
CLS53 AMG (2)
CLS55 AMG (2)
CLS63 AMG (1)
CLS220 (1)
CLS250 (3)
CLS300 (3)
CLS320 (1)
CLS350 (16)
CLS400 (2)
CLS450 (8)
CLS500 (1)
E53 AMG (33)
E55 AMG (1)
E63 AMG (20)
E200 (77)
E220 (252)
E230 (1)
E240 (2)
E250 (18)
E280 (2)
E300 (426)
E320 (5)
E350 (17)
E400 (23)
E450 (4)
E500 (3)
EQA250 (26)
EQA250+ (14)
EQA300 (15)
EQB250+ (45)
EQB300 (46)
EQB350 (11)
EQC400 (20)
G63 AMG (45)
G300 (1)
G350 (7)
G400 (3)
G450 (9)
G500 (1)
G580 (4)
GL320 (1)
GL350 (3)
GL420 (1)
GLA35 AMG (6)
GLA45 AMG (1)
GLA180 (5)
GLA200 (41)
GLA220 (19)
GLA250 (68)
GLA250+ (18)
GLA350 (6)
GLB35 AMG (6)
GLB180 (1)
GLB200 (68)
GLB220 (64)
GLB250 (6)
GLB250+ (27)
GLB350 (43)
GLC43 AMG (13)
GLC53 AMG (9)
GLC63 AMG (14)
GLC200 (15)
GLC220 (118)
GLC250 (26)
GLC300 (258)
GLC350 (8)
GLC400 (109)
GLE43 AMG (1)
GLE53 AMG (39)
GLE63 AMG (6)
GLE250 (3)
GLE300 (9)
GLE350 (169)
GLE400 (8)
GLE450 (20)
GLE500 (3)
GLK200 (1)
GLK220 (17)
GLK250 (1)
GLK320 (1)
GLK350 (1)
GLS63 AMG (6)
GLS350 (22)
GLS400 (6)
GLS450 (50)
GLS500 (1)
GLS580 (1)
GLS600 (4)
M-Klass (1)
S55 (1)
S63 AMG (13)
S220 (1)
S280 (2)
S300 (3)
S320 (4)
S350 (14)
S400 (10)
S420 (1)
S430 (1)
S450 (4)
S500 (8)
S560 (3)
S580 (15)
S600 (3)
S680 (2)
SL43 AMG (2)
SL55 AMG (3)
SL63 AMG (22)
SL65 AMG (1)
SL280 (1)
SL300 (1)
SL320 (3)
SL350 (10)
SL400 (2)
SL450 (3)
SL500 (6)
SL600 (1)
SLK55 AMG (4)
SLK200 (16)
SLK230 (3)
SLK350 (3)
SLR (6)
SLS (3)
T180 (12)
V200 (1)
V220 (16)
V250 (26)
V300 (57)
Viano (3)
Vito (27)
X250 (15)
X350 (12)

Vanliga frågor om Mercedes CLS300

Hur många Mercedes CLS300 finns det i Sverige?
Det finns ca 25 Mercedes CLS300 registrerade i Sverige.
Hur många Mercedes CLS300 finns till salu på Bilweb just nu?
Det finns 2 Mercedes CLS300 till salu på Bilweb just nu (per 2026-09-23).
Finns Mercedes CLS300 med fyrhjulsdrift?
Mercedes CLS300 finns främst med tvåhjulsdrift.
Vilka generationer av Mercedes CLS300 finns?
Mercedes CLS300 finns i följande generationer: CLS-Klass (C219) (2005-2010) och CLS-Klass (C257) (2018-2023).
Hur stor är Mercedes CLS300?
Mercedes CLS300 är 4 909-5 001 mm lång, 1 870-1 896 mm bred och 1 412-1 437 mm hög.
Hur mycket väger Mercedes CLS300?
Mercedes CLS300 väger 1 730-1 965 kg.

Alla filter