TFSI 200HK Alcantara LÅGAMIL Nyservad-2007, Sportkupé
Din bilresa börjar här-Tryggt & Enkelt, Välkomna till Länna Bilcenter sedan 1992 !
Kort om bilen:
Kamrem bytt vid 3716 mil, Bilen levereras ny servad , Servicebok, Roadster, Sportratt , LÅGA MIL , Klädsel (alcantara/skinn), Farthållare, Färddator, Sportstolar, Sommardäck alufälg , 2 Nycklar, Samma brukare sedan 2022, EL CAB.
Bilen utrustning & specifikationer hittar ni ovan i utrustningslistan. Vi erbjuder en helförsäkring via Folksam de 6 första månaderna för endast 2450kr eller 408kr/månaden. Önskar du finansiering på din bil? Då har vi förmånliga finansieringsalternativ via DNB, SVEA eller Mymoney. Din säljare hjälper dig med ett upplägg som passar just dig!
Har du en inbytesbil? Vi värderar din bil utan kostnad samt ger ett prisförslag direkt på plats!
Länna Bilcenter-Din personliga bilhandlare söder om söder
290+ Google recensioner 4,1 stjärnor i betyg
Vi jobbar ständigt med att ge dig som kund den bästa upplevelsen när det kommer till att köpa en begagnad bil. Med utbud från alla olika märken och konkurrenskraftiga priser så hoppas vi att just du ska göra ditt nästa bilköp hos oss.
Vid intresse ring eller maila oss på forsaljning @ lannabilcenter.se
Varmt välkomna till oss på Fräsarvägen 1 Skogås för en provkörning!
Motoreffekt 1
200 hk (147 kW)
Motorkod
BWA, BPY
Cylindervolym
1984 cm³
Växellåda (VTR)
Manuell
Euroklass
4
Utsläppsklass
EURO 4
Längd
4178 mm
Bredd
1852 mm
Tjänstevikt
1 445 kg
Totalvikt
1 615 kg
Antal dörrar
2
Antal passagerare
1
Antal säten
2
Senaste besiktning
2025-07-17
Besiktning giltig t.o.m.
2026-09-30
Mätarställning vid besiktning
46 738 km
Tidigare besiktning
2024-05-30
Tidigare mätarställning
46 012 km
Försäkringsform
FLYT
Direktimport
Ja
Chassinummer (VIN)
TRUZZZ8J971034012
Chassikod
8J
Däckdimension fram
225/50R17
Däckdimension bak
225/50R17
Få Carfax-rapporten för Audi TT kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Audi TT – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Audi TT - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Fem stjärnor blev betyget för Audi Q7, i Euro NCAP säkerhetstest. Dessutom är Audi den första biltillverkaren vars modell når maximala 100 procent i kategorin Post-Crash Safety. Det är den kategori som bedömer bilens säkerhetsfunktioner efter en olycka, som stöd till passagerare och räddningspersonal.
I helgen, den 9–11 oktober, kör Audi sitt första nattlopp i Formel 1. Det sker under Singapores Grand Prix och i samband med det får nya Audi RS 5 en framträdande roll. Bakgrunden är att modellen nu lanseras på marknader utanför Europa, med en specialdesign som enligt Audi är inspirerad av den unika atmosfären i den asiatiska metropolen Singapore.
Audi har redan startat produktionen av Audi A2 e-tron och nu öppnas orderböckerna för märkets nya elbil. A2 e-tron är utvecklad för Europa och tillverkas i Ingolstadt. Samtliga fyra modellversioner ska säljas i Sverige, från 125 kW till 240 kW. Instegspriset för den välutrustade 125 kW-versionen är 454 800 kronor och de första bilarna ska finnas hos Audis återförsäljare i december 2026.
Med en energiförbrukning på 12,8 kWh/100 km enligt WLTP förbrukar nya Audi A2 e-tron mindre energi än någon annan tidigare modell från den tyska biltillverkaren. Räckvidden är upp till 646 kilometer också det enligt testmetoden WLTP. Modellen är utvecklad i Tyskland och ska byggas i Ingolstadt. Orderböckerna för A2 e-tron öppnar i september, med de första leveranserna planerade i december.
Välj ett alternativ