Aut 7sits Navi Kamera Blåtand 147hk-2013, Kombi
Märke
ToyotaModell
Toyota VersoÅrsmodell
2013
Växellåda
AutomatiskDrivmedel
BensinMotortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
20 876 mil
Antal ägare
8
Färg
Svart
Första datum i trafik
2013-07-31
Tillverkningsmånad
201302
Kaross
Kombi
Effekt
147 hk
Reg.nr
XMP662
Vi erbjuder alltid fri hemleverans inom hela Sverige med 14 dagars öppet köp. Varmt välkomna att reservera/köpa er bil online, alternativt kontakta en av våra säljare för en visning av bilen på tel 08-400 211 27 eller via mail info @ bilsmidigt.se
OBS! Vid önskad visning på plats ber vi dig boka ditt besök i förväg, detta för att säkerställa att fordonet du är intresserad av finns på plats och att vi kan ge dig bästa möjliga service.
VÄNLIGEN TITTA ALLTID I ER SKRÄPPOST (SPAM) VID MEJLKONTAKT MED OSS.
Denna familjebil är redo för omgående leverans. För att säkra bilen innan någon annan gör det, reservera den direkt online på vår hemsida:
https://bilsmidigt.se/kop-bil/toyota-verso-2013-xmp662
Nu har vi fått in denna rymlig, bekväma, välutrustade och riktigt fina Toyota Verso Business med 7 sittplatser, praktisk backkamera och flertal andra finesser i lager.
Utrustningen inkluderar bland annat: Business, 7-sits, Automat, Kamkedja, Elinfällbara Sidospeglar, Multifunktionsratt, Rattpaddlar, Läderratt, Navigation, Backkamera, Sätesvärme, 2 Klimatzoner, Bluetooth, Farthållare, Backstartsassistans, LED-bakljus, Follow-me-home-ljus, ISOFIX, Rails, Växlingspaddlar, 7 säten, 7sits, m.m.
FÖRBRUKNING: 0,68 L/MIL
BESIKTAD TILL: 2027-05-31
SENASTE SERVICE: 2026-09-22 / 20 874 MIL
Bilen står på dubbfria vinterdäck (friktion) med mönsterdjup 7/7/4/4 mm.
Vi erbjuder även ett bra inbytespris för din bil och hämtar din bil helt gratis när vi levererar din nya bil! Vi är en onlineaktör och har därmed väldigt korta ledtider på våra bilar. Passa på att reservera denna minibuss via vår hemsida eller genom att ringa/maila till oss.
Alltid hos Bilsmidigt:
- Köp online & få gratis hemleverans
- 14 dagars fri heltäckande försäkring
- 14 dagars öppet köp inkl. upphämtning
- Möjlighet till 0 kr i kontantinsats för företag
- Vi köper även in eller byter in din nuvarande bil
- Alla våra bilar inspekteras noga innan annonsering
- Möjlighet till reservation av bil via betalning av deposition
- Betalning via Swish, banköverföring eller 30-dagars faktura
- Vi erbjuder marknadens bästa garantier i upp till 72 månader
- Skräddarsydd finansiering via DNB, Santander eller Nordea Finans
All cars are available for export.
*XMP662*
Motoreffekt 1
108 hk
Cylindervolym
1798 cm³
Växellåda (VTR)
V
Maxhastighet
185 km/h
Euroklass
5
Utsläppsklass
EURO 5
Längd
4460 mm
Bredd
1790 mm
Höjd
1620 mm
Tjänstevikt
1 590 kg
Totalvikt
2 125 kg
Antal passagerare
6
Antal säten
7
Senaste besiktning
2026-04-28
Besiktning giltig t.o.m.
2027-05-31
Mätarställning vid besiktning
207 066 km
Tidigare besiktning
2026-03-30
Tidigare mätarställning
206 165 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
NMTDG26R20R054085
Däckdimension fram
205/60R16
Däckdimension bak
205/60R16
Fälgdimension fram
16X6 1/2J
Fälgdimension bak
16X6 1/2J
Axelavstånd
2780 mm
Max släpvagnsvikt
1 300 kg
Max släpvikt B
1 375 kg
Få Carfax-rapporten för Toyota Verso kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Toyota Verso – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Toyota Verso - snabbt, enkelt och från flera långivare.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Toyota Corolla firar 60 år som världens mest sålda bil. Sedan lanseringen har över 57 miljoner exemplar av bilmodellen sålts världen över. För att uppmärksamma jubileet lanserar Toyota nu specialutgåvan Corolla 60th Anniversary som går att beställa från och med 1 oktober 2026.
Efterfrågan på bildelning ökar i Sverige skriver Kinto Mobility i ett pressmeddelande. Inför semestern är trycket större än någonsin hos bildelningsföretaget Kinto, som ägs av Toyota
Toyota behåller förstaplatsen i AutoIndex 2026 som det bilmärke som har Sveriges mest nöjda bilägare. Tidningen Vi Bilägare och AutoIndex från danska Loyalty Group mäter hur nöjda kunder är med sitt bilinnehav. Totalt har 11 562 svenska bilägare satt betyg på sitt bilägande, vilket omfattar allt från service, produktkvalitet och totalägande.
Välj ett alternativ