AWD (269hk)-2013, Minibuss
Åkersberga-6 Okt
Priset är ett uppskattat högsta slutpris - objektet säljs på auktion
Märke
ToyotaModell
Toyota Sienna
Variant
3.5 4WD (269hk)
LCI
Sienna Generation 3
Årsmodell
2013
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
Bensin
Motortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
21 811 mil
Antal ägare
5
Färg
Silver
Första datum i trafik
2013-07-12
Kaross
Minibuss
Reg.nr
DWR271
Här presenterar vi en Toyota Sienna i silver metallic med automat som gör varje resa smidig och bekväm. Fyrhjulsdrift ger trygghet året runt medan taklucka släpper in extra ljus och luft. Helläder invändigt ger en ombonad och lyxig känsla, och backkamera samt dödavinkelvarnare hjälper dig i trafiken. Besiktigad till oktober 2027.
Motoreffekt 1
269 hk (198 kW)
Motorkod
2GR-FE
Cylindervolym
3456 cm³
Fyrhjulsdrift
Ja (4WD)
Växellåda (VTR)
Automatisk
Längd
5100 mm
Bredd
1990 mm
Tjänstevikt
2 250 kg
Totalvikt
2 715 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
6
Antal säten
7
Senaste besiktning
2026-08-25
Besiktning giltig t.o.m.
2027-10-31
Mätarställning vid besiktning
135 455 km
Tidigare besiktning
2025-09-17
Tidigare mätarställning
129 987 km
Försäkringsform
ENSK
Direktimport
Ja
Chassinummer (VIN)
5TDDK3DC1DS058736
Chassikod
ASL30
Däckdimension fram
235/55R18
Däckdimension bak
235/55R18
Få Carfax-rapporten för Toyota Sienna kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Toyota Sienna – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Toyota Sienna - snabbt, enkelt och från flera långivare.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Toyota Corolla firar 60 år som världens mest sålda bil. Sedan lanseringen har över 57 miljoner exemplar av bilmodellen sålts världen över. För att uppmärksamma jubileet lanserar Toyota nu specialutgåvan Corolla 60th Anniversary som går att beställa från och med 1 oktober 2026.
Efterfrågan på bildelning ökar i Sverige skriver Kinto Mobility i ett pressmeddelande. Inför semestern är trycket större än någonsin hos bildelningsföretaget Kinto, som ägs av Toyota
Toyota behåller förstaplatsen i AutoIndex 2026 som det bilmärke som har Sveriges mest nöjda bilägare. Tidningen Vi Bilägare och AutoIndex från danska Loyalty Group mäter hur nöjda kunder är med sitt bilinnehav. Totalt har 11 562 svenska bilägare satt betyg på sitt bilägande, vilket omfattar allt från service, produktkvalitet och totalägande.
Åkersberga-6 Okt
Priset är ett uppskattat högsta slutpris - objektet säljs på auktion
Välj ett alternativ