*PRIVATLEASA IFRÅN 5995 : - MÅ-2025, Sedan
Hisings Kärra-5 Apr
Märke
MercedesModell
Mercedes CLA250Årsmodell
2025Växellåda
Automatisk
Drivmedel
ElMätarställning
1 mil
Färg
Kaross
SedanEffekt
272 hk
Reg.nr
QBH80K
Välkommen till Hedin Automotive Mercedes-Benz Hisings Kärra.
Vi hjälper dig med allt kring ditt bilköp från att hitta drömbilen till att välja rätt finansiering. För mer information gällande detta fordon kontakta oss på Hedin Automotive Mercedes-Benz Hisings Kärra.
Privatleasa CLA 250 + Advanced edition ifrån 5995 : - / MÅN.
LADDNINGSVOUCHER INGÅR PÅ 15000 KR.
Erbjudande inkluderar: 36 mån löptid, 1500 mil/år, serviceavtal, garanterat restvärde, ingen kontantinstas
(Vinterhjul och försäkring tillkommer om man önskar ha med det i leasingupplägget)
**LAGERBILAR FÖR SNABB LEVERANS**
OBS!!
Bilen på annons är extra utrustad, vilket påverkar priset. Vid önskad om offert, vänligen kontakta oss på 031-790 05 20 / Info.Orrekulla @ hedinautomotive.se
Billån: Räntekampanj 2,95 %
5677 kr/mån inkl moms
* Månadskostnaden är ett exempel och baseras på Räntekampanj 2,95 % med 36 månaders löptid, 20.00% (131,760 kr) kontantinsats, 55.00% restskuld samt 2.95% rörlig ränta. Uppläggnings- och aviavgift tillkommer. Missa inte att man har möjlighet att göra avdrag på räntan under rätt förutsättningar.
Finansiell leasing: Finansiell leasing
6368 kr/mån exkl moms
36 månader, 1,500 mil
DNB Finans: Månadskostnaden är ett exempel och baseras på 36 månader, första förhöjd avgift på 20%, 50% restvärde, 1,500 mil/år. 6.95 ränta.
*Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer med 595 kr resp. 55 kr. Leasing gäller för näringsidkare och kan inte kombineras med andra avtal eller erbjudanden. Notera: förändringar i den underliggande räntan kan komma att påverka månadskostnaden.
Få Carfax-rapporten för Mercedes CLA250 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Mercedes CLA250 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Mercedes CLA250 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Hisings Kärra-5 Apr
Välj ett alternativ