Traction Control, TFT Färgdisplay-2022, Sport
Märke
KawasakiModell
Kawasaki ZÅrsmodell
2022
Växellåda
Drivmedel
Bensin
Motortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
1 553 mil
Antal ägare
4
Färg
Grön
Första datum i trafik
2022-04-05
Tillverkningsmånad
202112
Kaross
Sport
Effekt
125 hk
Reg.nr
OUF22A
Nu har vi fått in en riktigt trevlig Kawasaki Z900 från 2022 – en modern och sportig naked bike med den karaktäristiska Z-designen och Kawasakis välkända radfyra på 948 cc. Denna Z900 fick en uppdaterad design ( 2020- ) och ett rejält lyft på elektronikfronten med TFT-färgdisplay, LED-belysning, körlägen och Kawasaki Traction Control. Motorn levererar hela 125 hk och 98,6 Nm, vilket tillsammans med den smidiga chassikonstruktionen ger en mycket körglad och lättkörd motorcykel. Z900 är en motorcykel som passar lika bra för aktiv körning på krokiga landsvägar som för vardagskörning och längre turer. Den fyrcylindriga motorn ger en härlig kombination av kraft, ljud och mjuk gång.
Några punkter om denna Z900
- 125 hk och 948 cc – stark och körglad radfyra
- Modern elektronik med TFT-display och traction control
- Aggressiv Z-design med riktigt bra väghållning
- Perfekt kombination av prestanda, komfort och smidighet
För ytterligare information och 360-bilder, besök gärna https://www.autolane.se/
Vi ERBJUDER även VIDEOSAMTAL så att du kan se fordonet LIVE i mer detalj. Hör av dig för mer info samt eventuellt leveransdatum hem till dig. Vi kan erbjuda garantier på ditt fordon upp till 30 månader! VI TAR BÅDE BIL OCH MC SOM INBYTE. Alla våra fordon har genomgått ett noggrant kvalitetstest i vår fullserviceanläggning. Transport från 3000kr. En administrationsavgift på 1495:- tillkommer på alla våra fordon. All info och fler bilder ser du på www.autolane.se eller kolla upp oss på Facebook och se vad våra kunder tycker om oss. Varmt välkomna! Autolane, JB
Motoreffekt 1
92 hk
Cylindervolym
948 cm³
Maxhastighet
240 km/h
Euroklass
5
Längd
2070 mm
Bredd
825 mm
Höjd
1080 mm
Tjänstevikt
212 kg
Totalvikt
392 kg
Antal passagerare
1
Antal säten
2
Senaste besiktning
2026-04-24
Besiktning giltig t.o.m.
2028-04-30
Mätarställning vid besiktning
14 570 km
Tidigare besiktning
2022-03-09
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
JKAZR900FFA041305
Däckdimension fram
120/70ZR17 44V
Däckdimension bak
180/55ZR17 64V
Få Carfax-rapporten för Kawasaki Z kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Kawasaki Z – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Kawasaki Z - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Mazda har presenterat Mazda 6e modellår 2027. Modellen får en rejäl uppdatering som omfattar en ny drivlina, ett bredare utbud av utrustningsnivåer och interiöralternativ, en finjusterad fjädring samt vidareutvecklade förarassistanssystem. Mazda 6e 2027 får ett pris från 469 900 kronor och ska finnas hos de svenska Mazdaåterförsäljarna mot slutet av 2026.
Ett rådjur vid vägkanten. En älg som plötsligt kliver ut. Ett vildsvin som springer över vägen. På bara några sekunder kan en vanlig bilresa förvandlas till en allvarlig olycka. Nu uppmanar Trafikverket trafikanter att sänka hastigheten och vara extra uppmärksamma när risken för vilt på vägarna ökar.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
Välj ett alternativ