Långbädd Alde vatten golvvärme-2000, Husvagn, 1-axl
Kabe AMETIST GLE KS från 2000.
En välvårdad kvalitetsvagn från KABE i gott skick med endast 4 brukare sedan ny. Mycket fin och fräsch invändigt och sparsamt använd. Rymlig vagn för 2 till 4 personer.
Utrustad med bland annat:
-Alde vattenburen centralvärme
-Elpatron 230 V
-Vattenburen golvvärme.
-Färskvatten tank
-Kassett-toalet
-Kylskåp med frysfack
-Stereo
-Långbäddar (KS-planlösning)
Totalvikt 1470kg
Tjänstevikt 1350kg
Kan säljas med 0kr kontant.
Ring Alexander för mera information
Alexander 0703656946
Välkommen in till AS Cars och ta del av ett stycke bilhistoria. Den här gången kanske det är din tur att bli en del av dess fortsatta resa!
Vi erbjuder förmånlig finansiering i olika former från 0kr kontant med låg månadskostnad kontakta oss så ser vi vad som passar dig bäst!
Välkomna att besöka vår bilhall i Mellerud Smedjegatan 2 i Mellerud.
KÖPER – BYTER – SÄLJER – FÖRMEDLAR!
Har du en USA bil att sälja? Kontakta oss! Över 50 år i branschen.
Alexander 0703656946 / WhatsApp +46703656946
Gunnar 0705134553 / WhatsApp +46705134553
Få Carfax-rapporten för Kabe Ametist kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Kabe Ametist – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Kabe Ametist - snabbt, enkelt och från flera långivare.
För första gången har Mercedes-AMG utvecklat en stor suv helt på egen hand. Resultatet är eldrivna Mercedes-AMG GT SUV som i sitt starkaste utförande har 1 169 hästkrafter. Den extremt snabba bilen gör 0–100 km/h på 2,5 sekunder, kan laddas med upp till 710 kW och få ytterligare 45 mils räckvidd på bara tio minuter.
Nu är det klart att den svenske racerföraren Dino Beganovic blir reserv- och utvecklingsförare i Ferraris Formel 1-team, Scuderia Ferrari HP. Beganovic har kört regelbundna F1-tester med Ferrari under de senaste åren, inklusive fyra officiella fredagsträningar. I rollen som reserv- och utvecklingsförare involveras östgöten nu ännu djupare i F1-programmet från och med säsongen 2027.
LeBron James är en av världens bästa basketspelare genom tiderna, och i våras skrev flera internationella magasin som Vanity Fair om hans lyxiga Mercedes-Maybach S 680. Bilen som är helt unik skapade LeBron James genom Mercedes-Benz individualiseringsprogram Manufaktur Made to Measure. Nu har Mercedes-Benz byggt en näst intill identisk bil som ska auktioneras ut till förmån för barn och familjer i James hemstad Akron, Ohio.
Under tre helger i oktober ska Trafikverket renovera en rörelsefog på Angeredsbron över Göta älv i Göteborg. En fjärde ”reservhelg” finns i november. Trafiken kommer att begränsas till ett körfält under delar av helgerna, vilket kan leda till köer och längre restider. För att minska störningen för trafikanter utförs arbetet främst nattetid, när trafiken är mindre intensiv.
Välj ett alternativ