4M KÅPA D-VÄRMARE 258hk KAMERA DRAG MOMS CARPLAY-2020, Pickup
Upplands Väsby-12 Aug
Märke
VolkswagenModell
Volkswagen AmarokVariant
3.0 TDI V6 4-motion (258hk)
LCI
Amarok Generation 1 (Facelift 2017)
Årsmodell
2020Växellåda
AutomatiskDrivmedel
Diesel
Motortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
11 811 mil
Antal ägare
4
Färg
Svart
Första datum i trafik
2020-11-19
Tillverkningsmånad
201911
Kaross
PickupEffekt
258 hk
Reg.nr
CMW22A
Urval av utrustning:
- Leasbar / Avdragbar moms / VAT / Available for export
- Svensksåld
- 2 ägare
- Flakkåpa
- Dieselvärmare (fjärrstyrd)
- Backkamera
- Dragkrok
- Extraljus
- Running board / Sidesteps / Fotsteg
- Apple CarPlay / Android Auto
- Tonade rutor
- Sätesvärme (fram)
- Huvskydd
- Deep Black Pearl Effect - Metalliclack
- Med mera
- Vinterhjul är tillval
Smista Bil finns på Råbäcksvägen 1 i Upplands Väsby, vi ser fram emot att välkomna både nya och gamla kunder till vår moderna bilhall.
Videosamtal & Trygg distansaffär
För dig som inte har möjlighet att besöka oss fysiskt erbjuder vi videosamtal med en av våra säljare. Under samtalet går vi noggrant igenom bilen tillsammans, vilket ger dig trygghet att kunna genomföra ett bilköp på distans. Vi erbjuder dessutom hemleverans i hela Sverige, och kan även hämta upp din inbytesbil i samband med leveransen.
Besök oss gärna på plats
Du är självklart varmt välkommen till vår anläggning för att titta på bilen i verkligheten. Vi bjuder gärna på en kopp kaffe medan du tittar runt i lugn och ro.
Försäkring & Garanti
Vid bilköp erbjuder vi två veckors fri helförsäkring via Trygg-Hansa, för både privatpersoner och företag. Du har även möjlighet att teckna upp till 3 års garanti via våra samarbetspartners, för en extra trygg affär.
Finansiering
Vi hjälper gärna till med finansiering. För privatpersoner och företag samarbetar vi i första hand med Nordea Finans, men vi erbjuder även lösningar via andra banker och finansbolag.
Stort utbud av bilar – uppdateras löpande
Besök gärna vår hemsida www.smistabil.se för att se hela vårt aktuella lager. Vi har hög omsättning på våra bilar, så utbudet uppdateras regelbundet. Hos oss är chansen stor att du hittar en bil som passar just dina behov.
Varmt välkommen till Smista Bil i Upplands Väsby – vi ser fram emot att hjälpa dig hitta din nästa bil!
Har du frågor om hemleverans, videosamtal eller andra tjänster? Tveka inte att kontakta oss!
Motoreffekt 1
258 hk (190 kW)
Motorkod
DDXE
Cylindervolym
2967 cm³
Fyrhjulsdrift
Ja (4-motion)
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
207 km/h
Euroklass
6
CO₂ (WLTP blandad)
268 g/km
Förbrukning (WLTP blandad)
1020
Utsläppsklass
EURO 6
Längd
5191 mm
Bredd
1954 mm
Höjd
1834 mm
Tjänstevikt
2 319 kg
Totalvikt
2 920 kg
Körklart skick
2 319 kg
Antal dörrar
4
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2025-10-30
Besiktning giltig t.o.m.
2026-12-31
Mätarställning vid besiktning
107 178 km
Tidigare besiktning
2023-11-24
Tidigare mätarställning
75 179 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
WV1ZZZ2HZLH010840
Chassikod
S6, S7
Däckdimension fram
255/60 R18 112H XL
Däckdimension bak
255/60 R18 112H XL
Fälgdimension fram
7,5JX18 ET45
Fälgdimension bak
7,5JX18 ET45
Axelavstånd
3090 mm
Max släpvagnsvikt
3 500 kg
Max släpvikt B
750 kg
Få Carfax-rapporten för Volkswagen Amarok kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Volkswagen Amarok – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Volkswagen Amarok - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Mazda har presenterat Mazda 6e modellår 2027. Modellen får en rejäl uppdatering som omfattar en ny drivlina, ett bredare utbud av utrustningsnivåer och interiöralternativ, en finjusterad fjädring samt vidareutvecklade förarassistanssystem. Mazda 6e 2027 får ett pris från 469 900 kronor och ska finnas hos de svenska Mazdaåterförsäljarna mot slutet av 2026.
Ett rådjur vid vägkanten. En älg som plötsligt kliver ut. Ett vildsvin som springer över vägen. På bara några sekunder kan en vanlig bilresa förvandlas till en allvarlig olycka. Nu uppmanar Trafikverket trafikanter att sänka hastigheten och vara extra uppmärksamma när risken för vilt på vägarna ökar.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
Upplands Väsby-12 Aug
Välj ett alternativ