Företagskampanj vid finansiering-2026, SUV
Märke
ToyotaModell
Toyota RAV4Årsmodell
2026Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Effekt
305 hk
Upptäck nya RAV4 Laddhybrid — nu till ett riktigt förmånligt pris för företagare i kombination med finansiering via Toyota Finans.
Med över 10 mils räckvidd på ren el klarar du vardagens körning både tyst och kostnadseffektivt. När batteriet tar slut fortsätter du smidigt på bensin i samspel med elmotorn, vilket ger låg förbrukning och maximal flexibilitet — perfekt för både stad och långresa.
Självklart behåller modellen Toyotas smarta AWD-i fyrhjulsdrift, så du får trygg framkomlighet året runt utan kompromisser.
Kontakta oss på Biltrean Toyota Norrtälje så hjälper vi dig med mer information och tar fram ett leasingupplägg anpassat efter dina behov.
Bilens bruttopris: 577 900 kr
Företagspris vid TFS finansiering: 540 500 kr
Få Carfax-rapporten för Toyota RAV4 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Toyota RAV4 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Toyota RAV4 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
I senaste avsnittet av youtubekanalen Alriks Bilar gör motorjournalisten Alrik Söderlind en djupdykning i sjätte generationen av världens mest sålda bil – Toyota RAV4. Den har blivit både snyggare, tystare och mer digital, men hur står den sig egentligen mot sitt helelektriska syskon bZ4X?
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Toyota Corolla firar 60 år som världens mest sålda bil. Sedan lanseringen har över 57 miljoner exemplar av bilmodellen sålts världen över. För att uppmärksamma jubileet lanserar Toyota nu specialutgåvan Corolla 60th Anniversary som går att beställa från och med 1 oktober 2026.
Efterfrågan på bildelning ökar i Sverige skriver Kinto Mobility i ett pressmeddelande. Inför semestern är trycket större än någonsin hos bildelningsföretaget Kinto, som ägs av Toyota
Välj ett alternativ