-2026, SUV
Märke
SubaruModell
Subaru UnchartedÅrsmodell
2026
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Effekt
343 hk
Reg.nr
QKP907
Nya Subaru Uncharted Touring+ 2026 är en eldriven SUV med fyrhjulsdrift, 343 hk och automatlåda – byggd för dig som vill ha både trygghet, komfort och riktigt pigga prestanda. Med 77 kWh batteri, upp till 470 km räckvidd enligt WLTP och 0–100 km/h på cirka 5 sekunder får du en stark och effektiv vardagsbil med Subarus välkända framkomlighet.
Bilen är svart och kommer välutrustad med bland annat panoramasoltak, 360° kamera, adaptiv farthållare, Harman Kardon-ljudsystem, Apple CarPlay/Android Auto, Google Maps, eljusterbara säten med minne, elbaklucka, uppvärmda fram- och baksäten samt ratt. Dessutom ingår smarta säkerhetsfunktioner som autobroms, filhållning, döda vinkeln-varning och parkeringssensorer fram/bak.
En rymlig och modern el-SUV med 5 säten, 20” lättmetallfälgar, V2L och dragvikt upp till 1 500 kg. Välkommen att kontakta Hedin Automotive Akalla för mer information eller provkörning.
Få Carfax-rapporten för Subaru Uncharted kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Subaru Uncharted – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Subaru Uncharted - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Mazda har presenterat Mazda 6e modellår 2027. Modellen får en rejäl uppdatering som omfattar en ny drivlina, ett bredare utbud av utrustningsnivåer och interiöralternativ, en finjusterad fjädring samt vidareutvecklade förarassistanssystem. Mazda 6e 2027 får ett pris från 469 900 kronor och ska finnas hos de svenska Mazdaåterförsäljarna mot slutet av 2026.
Ett rådjur vid vägkanten. En älg som plötsligt kliver ut. Ett vildsvin som springer över vägen. På bara några sekunder kan en vanlig bilresa förvandlas till en allvarlig olycka. Nu uppmanar Trafikverket trafikanter att sänka hastigheten och vara extra uppmärksamma när risken för vilt på vägarna ökar.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
Välj ett alternativ