LÄDER DRAG B-VÄRMARE CANTON 93.4%SoH-2021, Kombi
Upplands Väsby-30 Okt
Märke
SkodaModell
Skoda SuperbVariant
1.4 TSI iV plug-in Combi (156hk)
LCI
Superb (3V)
Årsmodell
2021Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Motortyp
LaddhybridMätarställning
9 997 mil
Antal ägare
3
Färg
Grå
Första datum i trafik
2022-03-10
Tillverkningsmånad
202110
Kaross
KombiEffekt
218 hk
Reg.nr
TOO743
Urval av utrustning:
- 93.4% batterihälsa - Utmärkt batterihälsa
- Svensksåld
- Endast 1 ägare
- Plug-in hybrid - 13.0 kWh batteri
- Business Adventure Edition
- Canton Surroundljudsystem
- Dragkrok (utfällbar)
- Backkamera
- Bränslevärmare (fjärrstyrd)
- Komfortstolar i helskinn
- Adaptiv farthållare och filhållningsassistent
- Elstol förare med minne
- Keyless Entry & Start
- Rattvärme
- Apple CarPlay / Android Auto
- Döda vinkel-varning
- Tonade rutor
- Trådlös telefonladdare
- 3-zons klimatanläggning
- Sätesvärme (fram)
- Parkeringssensorer (PDC)
- Ambientebelysning
- Elektrisk baklucka med komfortöppning
- Quartz Grey Metalliclack
- Med mera
- Vinterhjul är tillval
Smista Bil finns på Råbäcksvägen 1 i Upplands Väsby, vi ser fram emot att välkomna både nya och gamla kunder till vår moderna bilhall.
Videosamtal & Trygg distansaffär
För dig som inte har möjlighet att besöka oss fysiskt erbjuder vi videosamtal med en av våra säljare. Under samtalet går vi noggrant igenom bilen tillsammans, vilket ger dig trygghet att kunna genomföra ett bilköp på distans. Vi erbjuder dessutom hemleverans i hela Sverige, och kan även hämta upp din inbytesbil i samband med leveransen.
Besök oss gärna på plats
Du är självklart varmt välkommen till vår anläggning för att titta på bilen i verkligheten. Vi bjuder gärna på en kopp kaffe medan du tittar runt i lugn och ro.
Försäkring & Garanti
Vid bilköp erbjuder vi två veckors fri helförsäkring via Trygg-Hansa, för både privatpersoner och företag. Du har även möjlighet att teckna upp till 3 års garanti via våra samarbetspartners, för en extra trygg affär.
Finansiering
Vi hjälper gärna till med finansiering. För privatpersoner och företag samarbetar vi i första hand med Nordea Finans, men vi erbjuder även lösningar via andra banker och finansbolag.
Stort utbud av bilar – uppdateras löpande
Besök gärna vår hemsida www.smistabil.se för att se hela vårt aktuella lager. Vi har hög omsättning på våra bilar, så utbudet uppdateras regelbundet. Hos oss är chansen stor att du hittar en bil som passar just dina behov.
Varmt välkommen till Smista Bil i Upplands Väsby – vi ser fram emot att hjälpa dig hitta din nästa bil!
Har du frågor om hemleverans, videosamtal eller andra tjänster? Tveka inte att kontakta oss!
Motoreffekt 1
218 hk (115 kW)
Motoreffekt 2
156 hk (60 kW)
Motorkod
DGEB
Cylindervolym
1395 cm³
El/Hybrid
LADDHYBRID
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
225 km/h
Euroklass
6
Miljöklass
HYBRID
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
LADDHYBRID
Längd
4862 mm
Bredd
1864 mm
Höjd
1511 mm
Tjänstevikt
1 842 kg
Totalvikt
2 259 kg
Körklart skick
1 747 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2025-02-10
Besiktning giltig t.o.m.
2027-02-28
Mätarställning vid besiktning
61 690 km
Tidigare besiktning
2021-10-19
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
TMBJW7NP9M7080025
Chassikod
3V5, NP
Däckdimension fram
235/45 R18 94W
Däckdimension bak
235/45 R18 94W
Fälgdimension fram
8,0JX18 ET44
Fälgdimension bak
8,0JX18 ET44
Axelavstånd
2836 mm
Max släpvagnsvikt
1 600 kg
Max släpvikt B
1 241 kg
Få Carfax-rapporten för Skoda Superb kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Skoda Superb – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Skoda Superb - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu ska Skoda Kodiaq iV få en ny drivlina som ger laddhybriden en systemeffekt på 200 kW (272 hk). Det är en ökning med 50 kW från nuvarande version som levererar 150 kW (204 hk). Batteriet som förser elmotorn har en total kapacitet på 25,7 kWh (19,7 kWh netto) och DC-snabbladdning på upp till 50 kW.
Det tjeckiska bilmärket Skoda behåller positionen som Europas näst mest sålda bilmärke under årets första nio månader. Globalt ökade Skoda leveranserna med 6,1 procent till 812 400 bilar, medan leveranserna av helelektriska bilar steg med 41,3 procent.
Suven Skoda Peaq 90 har en homologerad WLTP-räckvidd på upp till 647 km. Nu har den sjusitsiga Peaq slagit rekord med en räckvidd på 936 km vid en körning under verkliga förhållanden. Det innebär att den körda sträckan översteg bilens WLTP-räckvidd med 289 km, eller nästan 45 procent.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
Upplands Väsby-30 Okt
Välj ett alternativ