Plug-in Hybrid Drag Kamera-2020, Kombi
Märke
MercedesModell
Mercedes E300Variant
de Kombi S213 (194hk)
LCI
E-Klass (W213/238)
Årsmodell
2020Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El/Diesel
Motortyp
LaddhybridMätarställning
10 060 mil
Antal ägare
5
Färg
Grå
Första datum i trafik
2019-10-17
Tillverkningsmånad
201909
Kaross
KombiEffekt
306 hk
Reg.nr
SYB45H
OBS! KOLLA ER SKRÄPPOST OM NI EJ HAR FÅTT SVAR INOM 12H
Räntekampanj vid köp av Trygghetspaket. Kontakta din säljare för mer information.
På vår hemsida finner ni högupplösta bilder och rörligt material på samtliga objekt.
Rörligt material: https://cdn.spinio.fi/bilenkelt/SYB45H/outside/
'SYB45H' Nu har vi fått in denna fina och välutrustade Mercedes-Benz E 300 de T Plug-in Hybrid Avantgarde i lager för omgående leverans. Senaste service utförd vid 9.126 mil. Upp till 49 km räckvidd på ren eldrift. Fint utrustad med bland annat Backkamera och Infällbar dragkrok samt Night package. Varmt välkommen in till oss på BilEnkelt för att beskåda denna härliga bil från Mercedes på närmare håll samt för provkörning!
Utrustad med bland annat: Avantgarde utförande, Nightpackage, Tonade rutor, Exteriöra detaljer i svart, Infällbar dragkrok, Backkamera, Parkeringssensor bak, Parkeringssensor fram, Isofix för lättare barnstolsmontage, Sportstolar, ECC, 2-zons AC klimatanläggning, Sätesvärme, Multifunktionsratt, El-baklucka, LED-strålkastare, Navigation (GPS), Värmare, Aktiv bromsassistent, Attention assist, Dödavinkelvarnare, USB/AUX-ingång, Bluetooth telefoni och musikströmning, Digital Cockpit, Widescreen, Spegelpaket, Touchpad, Adaptiva bromsljus, Agility select (körprofilväljare), Ergonomipaket och massor utav annat.
Fordonsskatt: 1.177 kr
Förbrukning (WLTP): Från 0.16 L/mil
Räckvidd (WLTP): Upp till 49 km
Senaste service: 9.126 mil
MER TRYGGHET. MER VÄRDE. MER BILENKELT.
Med vårt Trygghetspaket tar vi hand om hela din bilaffär. Välj mellan 12-36 månaders garanti, addera kompletta vinterhjul till förmånliga paketpriser och ta del av ränterabatt på finansieringen. Resultatet? Ett bekymmersfritt bilägande och en affär du kan känna dig helt nöjd med - både idag och imorgon.
Vi skräddarsyr finansieringen efter dina behov, kontakta oss på 08-52027707 för mer information.
Vi tar gärna din nuvarande bil i inbyte, oavsett ålder & miltal. I samarbete med Nordea Finans, DNB, Santander och MyMoney så ordnar vi en förmånlig finansiering som passar just dina behov. Till denna bil är det möjligt att köpa till förlängd garanti upp till 3 år. Vi erbjuder hemleverans av din nya bil över hela Sverige samt hämtar upp din inbytesbil, kontakta oss för mer info.
Vi värderar och köper gärna din bil, vi hämtar bilar i hela landet och du får pengarna på kontot direkt. Kontakta oss redan idag för en kostnadsfri värdering.
Hos oss hittar du noggrant utvalda och testade bilar till rätt pris!
Välkommen in till oss på BilEnkelt Sverige AB för en bättre bilaffär redan idag.
Motoreffekt 1
194 hk (143 kW)
Motorkod
OM654.920
Cylindervolym
1950 cm³
El/Hybrid
LADDHYBRID
Maxhastighet
250 km/h
Euroklass
6
Miljöklass
HYBRID
CO₂ (WLTP blandad)
155 g/km
Förbrukning (WLTP blandad)
590
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
LADDHYBRID
Längd
5005 mm
Bredd
1907 mm
Höjd
1494 mm
Tjänstevikt
2 195 kg
Totalvikt
2 800 kg
Körklart skick
2 140 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2025-12-12
Besiktning giltig t.o.m.
2027-02-28
Mätarställning vid besiktning
88 977 km
Tidigare besiktning
2024-10-23
Tidigare mätarställning
66 452 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
WDD2132161A740197
Chassikod
S213, 213216
Däckdimension fram
245/45 R18 100Y XL
Däckdimension bak
275/40 R18 103Y XL
Fälgdimension fram
8Jx18 ET43
Fälgdimension bak
9Jx18 ET52.5
Axelavstånd
2939 mm
Max släpvikt B
750 kg
Få Carfax-rapporten för Mercedes E300 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Mercedes E300 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Mercedes E300 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Mazda har presenterat Mazda 6e modellår 2027. Modellen får en rejäl uppdatering som omfattar en ny drivlina, ett bredare utbud av utrustningsnivåer och interiöralternativ, en finjusterad fjädring samt vidareutvecklade förarassistanssystem. Mazda 6e 2027 får ett pris från 469 900 kronor och ska finnas hos de svenska Mazdaåterförsäljarna mot slutet av 2026.
Ett rådjur vid vägkanten. En älg som plötsligt kliver ut. Ett vildsvin som springer över vägen. På bara några sekunder kan en vanlig bilresa förvandlas till en allvarlig olycka. Nu uppmanar Trafikverket trafikanter att sänka hastigheten och vara extra uppmärksamma när risken för vilt på vägarna ökar.
I slutet av 1980-talet tog den svenska Toyotaimportören in en Celica cabriolet från Tyskland. De som fick chansen att prova bilen gillade den skarpt, men trots det skulle någon cabrioletversion av Celica aldrig säljas av Toyotahandlarna i Sverige. Det gör den Toyota Celica cabriolet som nu ska gå under klubban på Bilweb Auctions till en extremt ovanlig bil i vårt land.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
Välj ett alternativ