4WD AUT Premium Skinn, Pano Nav-2016, SUV
Märke
HyundaiModell
Hyundai TucsonÅrsmodell
2016Växellåda
AutomatiskDrivmedel
DieselMätarställning
21 124 mil
Färg
Första datum i trafik
2015-08-24
Kaross
SUVEffekt
185 hk
Reg.nr
HDS224
Varmt välkomna till RA Motor AB!
Vi är auktoriserade återförsäljare av Hyundai, Nissan, Mazda.
Hemleverans går att ordna - Kontakta säljare för mer information.
Komplett servicehistorik
Senast servad 2026-01-28 på 19946 mil
Senast besiktigad 2026-04-24
Då vi har hög omsättning på våra bilar rekommenderar vi er att ringa oss vid intresse för att kontrollera att fordonet finns kvar!
Vi ordnar en finansiering som passar just dina behov via en av våra samarbetspartners.
Bilen säljs med garanti enligt MRF:s villkor. Kontakta säljare för fullständig information om garantins omfattning.
Få Carfax-rapporten för Hyundai Tucson kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Hyundai Tucson – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Hyundai Tucson - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Välj ett alternativ