ADVANCED-2027, SUV
Märke
HyundaiModell
Hyundai IONIQ 5Årsmodell
2027Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUVEffekt
325 hk
Reg.nr
QJB539
Hyundai IONIQ 5 AWD 84 kWh Advanced MY27 i snygg Ultimate Red Metallic. Här får du en helt ny, fyrhjulsdriven el-SUV med automat, 325 hk och en räckvidd på upp till 495 km enligt WLTP. Den stora batterikapaciteten på 84 kWh kombineras med snabbladdat, rymligt kupéutrymme och en generös bagagevolym på 520 liter.
Bilen är välutrustad med bland annat läderklädsel, adaptiv farthållare, backkamera, head-up display, GPS, keyless, parkeringssensorer, trådlös mobilladdning, ventilerade framstolar, rattvärme och LED-strålkastare. En modern och komfortabel elbil med hög säkerhet och riktigt bra körkänsla.
Nybil, årsmodell 2027, 5 säten och 5 dörrar. Kontakta oss gärna för mer information eller för att boka visning och provkörning. HEDIN AUTOMOTIVE AKALLA VÄST - HYUNDAI
Få Carfax-rapporten för Hyundai IONIQ 5 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Hyundai IONIQ 5 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Hyundai IONIQ 5 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Större batteri för längre räckvidd och snabbare laddning. Den ska den uppdaterade versionen av Ioniq 5 ha lovar Hyundai.
Nu lanserar Hyundai Motor Europe nya IONIQ 3. Det är en helelektrisk kompakt halvkombi som enligt tillverkaren har lättanvänd teknik samt en rymlig och komfortabel interiör. Den slimmade karossen ska klyva luften effektivt och uppges ha en luftmotståndskoefficient på 0,263.
När Concept THREE visas på bilmässan IAA Mobility i München så är det första kompakta elbilskonceptet under Ioniq-varumärket. Det sänder signaler om att Hyundai tänker komplettera sina befintliga medelstora och stora elbilsmodeller med mer kompakta elbilar.
Nu presenterar Hyundai Motor helt nya Tucson som blivit längre, bredare och högre. Tillverkaren menar att det är en djärv suv i C-segmentet som kombinerar avancerade elektrifierade drivlinor med nästa generations infotainmentsystem. Bilarna för den europeiska marknaden byggs i Tjeckien och hittills har Hyundai sålt över två miljoner Tucson i Europa.
Välj ett alternativ