BYD Han

Försäkra din BYD Han ICA Försäkring
BYD Han EV Executive 517Hk AWD / HUD / PANO / 360° - 2022

BYD Han EV Executive

517Hk AWD HUD PANO 360°

2022 2 993 mil 521 km räckvidd El

Carstore Malmö

Malmö, Igår

399 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han EV AWD HUD Pano Dynaudio 360° AdaptivF Moms - 2022

BYD Han EV AWD

HUD Pano Dynaudio 360° AdaptivF Moms

2022 8 646 mil 521 km räckvidd El

Handla Bil Uppsala

Uppsala, 15 Okt

359 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han awd executive demo AWD Executive - 2022

BYD Han awd executive

demo AWD Executive

2022 4 630 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Mercedes-Benz Uddevalla

Uddevalla, 22 Sep

399 900 kr

Se månadskostnad
Riddermark Bil

Vad är din bil värd?

Riddermark värderar din bil och kan även köpa den, så slipper du allt besvär.

BYD Han Awd executive - 2023

BYD Han Awd executive

2023 3 277 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Mercedes-Benz Uddevalla

Uddevalla, 19 Sep

399 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han EV Executive AWD 517hk - 2022

BYD Han EV Executive

AWD 517hk

2022 6 235 mil Automatisk El

Hedin Automotive Ford Halmstad

Halmstad, 21 Aug

379 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD executive Helläder/Navi/Pano - 2022

BYD Han AWD executive

Helläder Navi Pano

2022 3 400 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Trelleborg

Trelleborg, 14 Aug

440 000 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD 517HK EXECUTIVE 85KWh / PANO / MOMS / - 2023

BYD Han AWD 517HK

EXECUTIVE 85KWh PANO MOMS

2023 4 200 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Mölndal Bilvaruhuset

Mölndal, 31 Jul

414 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD EXECUTIVE - 517 HK - 2022

BYD Han AWD EXECUTIVE

- 517 HK

2022 5 500 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Akalla

Kista, 21 Jul

419 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD Executive | 360 Kamera | PANO | - 2022

BYD Han AWD Executive

360 Kamera PANO

2022 3 198 mil 521 km räckvidd El

Carstore Mölndal

Mölndal, 21 Jul

399 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han EV AWD - 2022

BYD Han EV AWD

2022 5 180 mil 521 km räckvidd El

Bilteam Karlskrona AB

Karlskrona, 21 Jul

459 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han EV AWD 517HK EXEUTIVE PANO - 2022

BYD Han EV AWD

517HK EXEUTIVE PANO

2022 3 050 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Akalla

Kista, 11 Jul

419 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD / EXECUTIVE / 85 kWh / - 2022

BYD Han AWD EXECUTIVE

85 kWh

2022 2 710 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Borås

Borås, 12 Jun

419 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han EV AWD 517 HK - 2023

BYD Han EV AWD

517 HK

2023 3 514 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive KIA & BYD Halmstad

Halmstad, 10 Jun

419 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han Executive 517 Hk Panorama AWD - 2022

BYD Han Executive 517 Hk

Panorama AWD

2022 2 823 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Segeltorp

Segeltorp, 8 Jun

419 900 kr

Se månadskostnad
BYD Han AWD EXECUTIVE - 2022

BYD Han AWD EXECUTIVE

2022 3 905 mil 521 km räckvidd El

Hedin Automotive Segeltorp

Segeltorp, 1 Maj

419 900 kr

Se månadskostnad
Försäkra din BYD Han? ICA Försäkring

Fakta om BYD Han

BYD Han finns endast i en generation. Den kallas Han, var aktiv mellan 2022 - 2023 och innehåller en modeller med totalt 90 registrerade bilar. Det finns totalt 90 BYD Han i Sverige varav samtliga drivs med El.

Populäraste färgerna är vit, grå och röd. Vanligaste motoralternativet är BYD Han AWD (517hk) med 517 hk där det finns 90 bilar. Populära utrustningspaket på BYD Han är Executive från 830 000 kr och Emerald Edition från 870 000 kr.

KarosstyperSedan (90 bilar).
DrivmedelEl
Hästkrafter517hk.
Koldioxidutsläpp (C02)0 mg/km
Bredd1,9 m.
Längd5,0 m.
Höjd1,5 m.
Vikt2250 kg.
DrivlinorAWD (90 bilar).
Till saluDet finns ca nio begagnade BYD Han till salu på Bilweb med pris från 439 000 kr till 549 900 kr.

Omdömen om BYD Han

Bli först med att dela dina erfarenheter av BYD Han.

Atto 2 (27)
Atto 3 (23)
Dolphin (8)
Dolphin G (4)
Han (15)
Seal (5)
Seal 6 (29)
Seal U (43)
Sealion 7 (17)
Tang (3)

Vanliga frågor om BYD Han

Vad kostar en begagnad BYD Han?
En begagnad BYD Han kostar i snitt ca 423 479 kr i Sverige, baserat på 14 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-14.
Vad är prisspannet för en BYD Han?
Priset för en BYD Han ligger mellan 379 900 kr och 459 900 kr, baserat på 14 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-14.
Hur många BYD Han finns det i Sverige?
Det finns ca 90 BYD Han registrerade i Sverige.
Hur många BYD Han finns till salu på Bilweb just nu?
Det finns 14 BYD Han till salu på Bilweb just nu (per 2026-10-14).
Vad är genomsnittlig miltal för en BYD Han?
En BYD Han har i snitt 3 901 mil på mätaren, baserat på 14 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-14.
Vilka årsmodeller av BYD Han är vanligast?
De vanligaste årsmodellerna av BYD Han på Bilweb är 2022 och 2023, baserat på 14 aktiva annonser per 2026-10-14.
Vilket bränsle är vanligast för BYD Han?
Det vanligaste bränslet för BYD Han på Bilweb är El (100% av 14 aktiva annonser per 2026-10-14).
Finns BYD Han med automatlåda?
Ja, BYD Han finns med automatlåda - 14 av 14 aktiva annonser på Bilweb har automatisk växellåda (per 2026-10-14).

Alla filter