dCi 4WD LIMITED Euro 6-2018, SUV
Bilen är servad & besiktigad enligt plan. Bilen är besiktigad fram till 2027-09-30. . Finans kan ordnas med hjälp av Santander Consumer Bank, My Money, Money Go eller Svea. Rekonditionering & Finish i särklass. Två veckors helförsäkring i samarbete med Trygg-Hansa. Vi tar självklart din bil i inbyte!
Vår målsättning är att skapa trygghet runt bilaffären så att du som kund känner dig 100% nöjd & blir en återkommande kund vid framtida bilaffärer.
Hitta din drömbil hos oss på VIP On 4 Wheels och bli en VIP Kund!
Ring oss på 019 - 23 90 90, du är även hjärtligt välkommen in att besöka oss i våra trevliga lokaler på Dialoggatan 6 i Örebro.
Om bilen har funktioner som bygger på 2G eller 3G-uppkoppling kan de sluta fungera i samband med att dessa nätverk stängs ner av operatörerna. *WLTP-räckvidden är ett teoretiskt nybilsvärde – verklig räckvidd är alltid lägre.
Motoreffekt 1
131 hk (96 kW)
Motorkod
R9M-414
Cylindervolym
1598 cm³
Fyrhjulsdrift
Ja (4x4)
Maxhastighet
190 km/h
Euroklass
6
Utsläppsklass
EURO 6
Längd
4449 mm
Bredd
1836 mm
Höjd
1606 mm
Tjänstevikt
1 622 kg
Totalvikt
2 050 kg
Körklart skick
1 611 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2026-07-02
Besiktning giltig t.o.m.
2027-09-30
Mätarställning vid besiktning
45 153 km
Tidigare besiktning
2025-04-23
Tidigare mätarställning
39 440 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
VF1RFE00159676154
Chassikod
RFE
Däckdimension fram
215/60 R17 (96)H
Däckdimension bak
215/60 R17 (96)H
Fälgdimension fram
7 J 17 - 40
Fälgdimension bak
7 J 17 - 40
Axelavstånd
2647 mm
Max släpvikt B
1 450 kg
Få Carfax-rapporten för Renault Kadjar kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Renault Kadjar – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Renault Kadjar - snabbt, enkelt och från flera långivare.
På Paris Motor Show kommer Renault att ha världspremiär för Renault E-Space Concept. Konceptbilen ska visa märkets syn på framtidens familjemobilitet i den elektriska eran. Renault E-Space bygger vidare på arvet från den ursprungliga Renault Espace som introducerades 1984 och som nu i det närmaste har blivit ikonisk.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Den 9 oktober visas Renault Trafic e-Tech Electric på eCarExpo-mässan i Stockholm. Den som är otålig kan besöka den pågående mässan IAA Transportation 2026 i Hannover och se bilen redan nu. I Sverige öppnar orderböckerna för den nya helelektriska transportbilen under kvartal 4.
På mässan IAA Transportation 2026 i Hannover presenterar Renault i dag Trafic e-Tech Electric. Det beskrivs som nästa steg i Renaults satsning på elektrifierade lätta transportbilar. Modellen är den första lätta transportbilen från Renault som bygger på en mjukvarudefinierad fordonsarkitektur, så kallad Software-Defined Van (SDV). Det innebär att fordonet kontinuerligt kan uppdateras och utvecklas under hela sin livslängd, med nya funktioner, förbättrade tjänster och mer proaktivt underhåll.
Välj ett alternativ