150hk *P.Leasingkampanj 3.295...-2027, SUV
Märke
VolkswagenModell
Volkswagen TiguanÅrsmodell
2027Växellåda
AutomatiskDrivmedel
BensinMätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Effekt
150 hk
Reg.nr
QIU043
Nu har vi en riktigt fin privatleasingkampanj på Volkswagen Tiguan eTSI 150 hk Mildhybrid!
Upptäck en av Volkswagens mest populära SUV – nu med effektiv mildhybridteknik som kombinerar låg förbrukning med hög komfort. Med 150 hk får du en kraftfull och smidig körupplevelse, samtidigt som den rymliga kupén och de smarta funktionerna gör varje resa bekväm för hela familjen.
Den höga sittpositionen, generösa utrymmena och den moderna tekniken gör Tiguan till ett perfekt val för både vardagens körning och längre äventyr.
Just nu privatleasar du Volkswagen Tiguan eTSI 150 hk Mildhybrid från endast 3 295 kr/mån, inklusive 1 000 mil per år i 36 månader.
Välkommen in till Atteviks och upptäck nya Volkswagen Tiguan!
Alla våra bilar är testade och Varudeklarerade!
* För mer information eller bokning av provkörning (ring innan ni kommer) kontakta oss säljare på 0470-753130 alt. vw-sales.vaxjo @ atteviks.se
* Varmt välkommen till Atteviks Växjö!
* Öppettider | Mån-Fre 9-18 | Lör 10-14 |
* Vi tillhandahåller förmånlig finansiering och försäkring.
* Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer.
Få Carfax-rapporten för Volkswagen Tiguan kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Volkswagen Tiguan – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Volkswagen Tiguan - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Välj ett alternativ