4X4 490km räckvidd 5499:- mån-2026, SUV
Märke
PeugeotModell
Peugeot e-3008Årsmodell
2026Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El
Mätarställning
–
Färg
Första datum i trafik
2025-03-31
Kaross
SUV
Effekt
325 hk
Reg.nr
QNL523
36 månaders privatleasing från 5499:-/mån inklusive 1000 mil/år och inklusive service.
Extra tillval Peugeot E-3008 4x4 GT
+500 mil 400kr
+1000 mil 800kr
Vinterhjul 549kr
Färgval 193kr
395kr tillkommer för obligatorisk försäkring.
Vid intresse kontakta ansvarig säljare Robin Olsson på tel.nr 035 10 40 58 eller maila till robin.olsson @ bendtbil.se
Få Carfax-rapporten för Peugeot e-3008 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Peugeot e-3008 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Peugeot e-3008 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu presenterar Nissan sin nya modell Pixo. Det är en liten eldriven stadsbil som enligt tillverkaren är perfekt för det moderna stadslivet. Pixo ska göra elektrisk mobilitet mer tillgänglig för de som är förstagångsköpare av elbilar och som söker ett effektivt, pålitligt och lättanvänt fordon för vardagen. Några priser avslöjas emellertid inte nu.
Nu tävlar två av världens ledande tillverkare av krockdockor om att industrialisera den kvinnliga krockdocka som har utvecklats under ledning av Statens väg- och transportforskningsinstitut (VTI) och professor Astrid Linder. Samtidigt ökar intresset bland internationella krocksäkerhetsorganisationer för att använda den nya testutrustningen.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Välj ett alternativ
Kristinehedsvägen 13
30244 Halmstad