Leasing Inkl försäkring 0:- kontant-2026, SUV
Märke
BYDModell
BYD Seal UÅrsmodell
2026Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Effekt
218 hk
Reg.nr
QJE145
Lagerbil - finns för omgående leverans!
Upptäck BYD Seal U DM-i – den smarta plug-in hybrid-SUV:en som kombinerar elektrisk frihet med lång räckvidd och låg förbrukning. Med BYD:s avancerade Super DM-teknik får du en tyst, smidig och kraftfull körupplevelse, där bilen prioriterar eldrift för vardagskörning och växlar sömlöst till hybridläge för längre turer utan räckviddsångest.
OPERATIONELL LEASING
(Samtliga priser är exklusive moms.)
FRÅN 6395kr/mån ex.moms
3000 mil | 36 månader | 0:- kontant | Garanterat restvärde | Inkl. Service och försäkring
Kör du längre än 1000 mil/år? Lägg till nedan på månadskostnad:
1500 mil/år = +200kr ex. moms
2000 mil/år = +700kr ex. moms
2500 mil/år = +900kr ex.moms
3000 mil/år = +1400kr ex. moms
Extra tillval att addera på månadskostnad:
Färgtillägg utöver Time Grey = +201kr ex. moms (Redan applicerat på denna bil)
Vinterhjul dubbfria = +558kr ex. moms
Vinterhjul med dubb = +572kr ex. moms
Avtagbar dragkrok = +203kr ex. moms
Teknisk data:
- Kombinerad effekt: 160kW (218hk)
- Batterityp: BYD Blade Battery (LFP)
- Batterikapacitet: 18kWh
- Kombinerad räckvidd WLTP: 1125km
- Elektrisk räckvidd WLTP: 125km
- Tankvolym: 60L
- Max. AC-laddning: 11kW (3-fas)
- Max. DC-laddning: 18kW
- Laddningstid 15-100% AC 11kW: 3h 12min
- Laddningstid 30-80% DC 18kW: 55min
GARANTIER:
- Grundgaranti: 6 år eller upp till 150 000km
- Drivbatteri: 8 år eller upp till 250 000km där batteriet garanteras bibehålla ett hälsotillstånd på minst 70% SOC.
- Drivenhet: 8 år eller upp till 150 000km
- Karosseri: 12 år obegränsat antal kilometer
Jag som är ansvarig för bilen heter Denny Söderqvist och jag har arbetat som bilförsäljare på Bendt Bil i över 20 år nu och under den tiden har jag haft förmånen att hjälpa många kunder att välja rätt bil utifrån deras behov.
För mig handlar bilförsäljning inte bara om bilar – det handlar om människor, förtroende och långsiktiga relationer.
Genom åren har jag byggt upp en bred erfarenhet och en god förståelse för vad kunder värdesätter när de ska köpa bil.
Det roligaste tycker jag är att få sälja bilar till familjer i generationer och få följa och tillgodose deras bilbehov genom livet.
Har du frågor, vill veta mer om bilen eller boka en provkörning är du varmt välkommen att kontakta mig direkt på:
Tel. 035 - 295 04 51
Mejl: denny.soderqvist @ bendtbil.se
Komplett lista på bilens utrustning finner du längre ner på denna sida.
Välkommen till Bendt Bil i Halmstad. Vi byter gärna in din nuvarande bil.
Få Carfax-rapporten för BYD Seal U kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din BYD Seal U – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din BYD Seal U - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Med en energiförbrukning på 12,8 kWh/100 km enligt WLTP förbrukar nya Audi A2 e-tron mindre energi än någon annan tidigare modell från den tyska biltillverkaren. Räckvidden är upp till 646 kilometer också det enligt testmetoden WLTP. Modellen är utvecklad i Tyskland och ska byggas i Ingolstadt. Orderböckerna för A2 e-tron öppnar i september, med de första leveranserna planerade i december.
Dacia växlar upp sin elektrifieringssatsning och lanserar helt nya Spring. Det blir andra generationen av märkets småbil och modellen är en viktig del i Dacias plan att presentera fyra helelektriska modeller före 2030. Första generationen av Dacia Spring har blivit en storsäljare och sålts i över 210 000 exemplar i mer än 40 länder sedan 2021.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.