150hk EDITION PRIVATLEASINGKAMPANJ-2027, Halvkombi
Märke
VolkswagenModell
Volkswagen GolfÅrsmodell
2027Växellåda
ManuellDrivmedel
BensinMätarställning
–
Färg
Kaross
HalvkombiEffekt
150 hk
Med sina eleganta designelement och mångsidiga funktioner är nya Golf den perfekta följeslagaren för ditt vardagsliv. Med ökad prestanda och innovativa tekniklösningar får du ännu mer komfort på dina resor.
Privatleasing från 1994kr/mån inkl. 1000 mil.
Priset är räknat med en första förhöjd hyra på 50 000kr.
1994kr/mån vid insats 50 000kr
2295kr/mån vid insats 40 000kr
2595kr/mån vid insats 30 000kr
2895kr/mån vid insats 20 000kr
3195kr/mån vid insats 10 000kr
3495kr/mån vid insats 0kr
Serviceavtal + 194kr/mån
Automatväxellåda +300kr/mån
Kontakta oss på Bilab Kungälv på 0303-62010 alternativt forsaljning @ bilab.se för mer information.
*Bilen på bilden kan vara extrautrustad*
Få Carfax-rapporten för Volkswagen Golf kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Volkswagen Golf – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Volkswagen Golf - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".