VVT-i X-PLAY Carplay -Backamera-2021, Halvkombi
Märke
ToyotaModell
Toyota AygoVariant
1.0 VVT-i 5dr (72hk)
LCI
Aygo Generation 2
Årsmodell
2021Växellåda
ManuellDrivmedel
BensinMotortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
10 822 mil
Antal ägare
3
Färg
Röd
Första datum i trafik
2021-09-27
Tillverkningsmånad
202106
Kaross
Halvkombi
Effekt
72 hk
Reg.nr
LFG09Z
Vi samarbetar med Santander bank - Dnb bank
Fråga oss om du vill privatleasa - avbetalning -leasing.
Vi erbjuder garanti på alla våra bilar.
Vi är MRF anslutna.
Vi erbjuder helförsäkring kostnad fritt i 2 veckor på alla våra bilar
Via If märkesförsäkring samt – Trygg-Hansa
Du får även 20 procent Rabatt på din försäkring första året via trygghansa på alla våra bilar.
Vi på Hurtigs älskar Människor -service -omtanke
välkommen in och ta en kopp kaffe med oss.
Gösta Hurtigs Bil AB grundades 1968 och har passerat 55 år
Idag jobbar 20 medarbetare på Hurtigs Bil .
Hurtigs Bil AB är agent för Nissan samt auktoriserad återförsäljare för Citroën och Maxus.
Dessutom är vi auktoriserad serviceverkstad för Mercedes, Nissan, Citroën. och Maxus Vi hälsar alla välkomna in för en provkörning eller servicebesök!
Se mer på Hurtigsbil.se
Motoreffekt 1
72 hk (53 kW)
Motorkod
1KR-FE
Cylindervolym
998 cm³
Växellåda (VTR)
Manuell
Maxhastighet
160 km/h
Euroklass
6
CO₂ (WLTP blandad)
111 g/km
Förbrukning (WLTP blandad)
490
Utsläppsklass
EURO 6
Längd
3465 mm
Bredd
1615 mm
Höjd
1460 mm
Tjänstevikt
964 kg
Totalvikt
1 240 kg
Körklart skick
930 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
3
Antal säten
4
Senaste besiktning
2026-06-04
Besiktning giltig t.o.m.
2027-07-31
Mätarställning vid besiktning
100 195 km
Tidigare besiktning
2026-05-18
Tidigare mätarställning
97 337 km
Chassinummer (VIN)
JTDKGNEC50N657058
Chassikod
KGB40, B40
Däckdimension fram
165/60R15
Däckdimension bak
165/60R15
Fälgdimension fram
15X4 1/2J ET35
Fälgdimension bak
15X4 1/2J ET35
Axelavstånd
2340 mm
Få Carfax-rapporten för Toyota Aygo kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Toyota Aygo – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Toyota Aygo - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Bilhandelns försäljning av begagnade personbilar upp till tio år gamla minskade med 12 procent i augusti jämfört med samma månad förra året. Hittills i år är nedgången närmare 3 procent. Det skriver analysföretaget Vroom i ett pressmeddelande och pekar på två tydliga förklaringar: färre returnerade privatleasingbilar minskar utbudet av yngre begagnade bilar, samtidigt som fler traditionella begagnatkunder väljer att privatleasa en ny bil.
Hedin Nordic Truck kompletterar nu sitt program av transportbilar med nya helt elektriska Iveco eJolly. Det innebär att Hedin har ett komplett elektriskt transportbilsprogram som sträcker sig från kompakta transportbilar med upp till 400 kilometers räckvidd till tunga den lastbilen S-eWay. För att göra steget till eldrift enklare för fler förtag genomför företaget en tidsbegränsad satsning där priset sänks markant på samtliga elektriska fordon.
Med en energiförbrukning på 12,8 kWh/100 km enligt WLTP förbrukar nya Audi A2 e-tron mindre energi än någon annan tidigare modell från den tyska biltillverkaren. Räckvidden är upp till 646 kilometer också det enligt testmetoden WLTP. Modellen är utvecklad i Tyskland och ska byggas i Ingolstadt. Orderböckerna för A2 e-tron öppnar i september, med de första leveranserna planerade i december.
Dacia växlar upp sin elektrifieringssatsning och lanserar helt nya Spring. Det blir andra generationen av märkets småbil och modellen är en viktig del i Dacias plan att presentera fyra helelektriska modeller före 2030. Första generationen av Dacia Spring har blivit en storsäljare och sålts i över 210 000 exemplar i mer än 40 länder sedan 2021.