Hyundai i20

-2018, Halvkombi

Hyundai i20 bild 1
1/12 bilder
Hyundai i20 bild 2
Hyundai i20 bild 3
Hyundai i20 bild 4
Hyundai i20 bild 5
Hyundai i20 bild 6
Hyundai i20 bild 7
Hyundai i20 bild 8
Hyundai i20 bild 9
Hyundai i20 bild 10
Hyundai i20 bild 11
Hyundai i20 bild 12
Ring oss

Märke

Hyundai

Modell

Hyundai i20

Variant

1.2 (75hk)

LCI

i20 Generation 2

Årsmodell

2018

Växellåda

Manuell

Drivmedel

Bensin

Motortyp

Förbränningsmotor

Mätarställning

13 042 mil

Antal ägare

3

Färg

Svart

Första datum i trafik

2017-03-31

Tillverkningsmånad

201702

Kaross

Halvkombi

Effekt

75 hk

Reg.nr

YKT844


Välkommen till Hedin Automotive Kia Lysekil.

Vi hjälper dig med allt kring ditt bilköp från att hitta drömbilen till att välja rätt finansiering. För mer information gällande detta fordon kontakta oss på Hedin Automotive Kia Lysekil.

Billån: Billån
1043 kr/mån inkl moms

* Månadskostnaden är ett exempel och baseras på Billån med 36 månaders löptid, 20.00% (17,980 kr) kontantinsats, 50.00% restskuld samt 5.95% rörlig ränta. Uppläggnings- och aviavgift tillkommer. Missa inte att man har möjlighet att göra avdrag på räntan under rätt förutsättningar.


Motoreffekt 1

75 hk (55 kW)

Motorkod

G4LA

Cylindervolym

1248 cm³

Växellåda (VTR)

Manuell

Maxhastighet

170 km/h

Euroklass

6

Utsläppsklass

EURO 6


Längd

4035 mm

Bredd

1734 mm

Höjd

1474 mm

Tjänstevikt

1 112 kg

Totalvikt

1 580 kg

Körklart skick

1 055 kg

Antal dörrar

5

Antal passagerare

4

Antal säten

5


Senaste besiktning

2026-04-22

Besiktning giltig t.o.m.

2027-06-30

Mätarställning vid besiktning

123 392 km

Tidigare besiktning

2025-03-26

Tidigare mätarställning

105 273 km

Försäkringsform

FLYT


Chassinummer (VIN)

NLHB251BAJZ298442

Chassikod

GB

Däckdimension fram

185/65R15 88H

Däckdimension bak

185/65R15 88H

Fälgdimension fram

6.0Jx15/ET47

Fälgdimension bak

6.0Jx15/ET47

Axelavstånd

2570 mm

Max släpvagnsvikt

910 kg

Max släpvikt B

1 920 kg


  • Airbag (förare)
  • Antisladdsystem
  • Antispinnsystem
  • Centrallås
  • Rattvärme
  • Uppvärmda framsäten

Kostnadsfritt via Bilweb Carfax

14 händelser i bilens historik

Få Carfax-rapporten för Hyundai i20 kostnadsfritt.

Skador
Ägare
Besiktning
Mätarställning
Se rapport
Pris på 1 minut ICA Försäkring

Bilförsäkring med bonus för ICA-kunder

Räkna ut priset för din Hyundai i20 – teckna online på några minuter.

Allrisk
Stammisbonus
Trafikolycksfall
Snabb skadeservice
Se ditt pris
Kostnadsfri jämförelse

Låna till bilen med det bästa lånevillkoren

Jämför billån upp till 800 000 kr för din Hyundai i20 - snabbt, enkelt och från flera långivare.

Upp till 800 000 kr
40+ långivare
Snabbt svar
Helt kostnadsfritt
Få förslag på billån
Sambla Hyundai i20

Liknande annonser

Visa alla annonser →
Hyundai i20 PL från 1995:- Automat och Manuell 24 alt 36 mån - 2025

Hyundai i20 PL från

2025 · 600 mil · Bensin

Hyundai i20 84 hk Comfort Plus | 1 Ägare | 5400 mil | Rattvärme - 2017
99 500 kr

Hyundai i20 84 hk Comfort

2017 · 5 354 mil · Bensin

Hyundai i20 5dr - 2016
105 000 kr

Hyundai i20 5dr

2016 · 8 940 mil · Bensin

Hyundai i20 5DR - 2017
85 000 kr

Hyundai i20 5DR

2017 · 14 100 mil · Bensin

Hyundai i20 1,4 Active Automat 101Hk - 2016
119 000 kr

Hyundai i20 1,4 Active

2016 · 8 750 mil · Bensin

Hyundai i20 1.0 T-GDi 90hk Aut Essential - 2026
259 900 kr

Hyundai i20 1.0 T-GDi

2026 · 500 mil · Bensin

Relaterade artiklar

Alla artiklar →
Experten: Då är det dags att byta till vinterdäck
24 September, 2026Bilweb News

Experten: Då är det dags att byta till vinterdäck

Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.

Renault 8 Gordini Concept visas i Paris
24 September, 2026Bilweb News

Renault 8 Gordini Concept visas i Paris

På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.

Dino Beganovic till Baku med vind i ryggen
23 September, 2026Bilweb News

Dino Beganovic till Baku med vind i ryggen

I helgen återvänder Linköpingssonen och racerföraren Dino Beganovic till platsen för sin första Formel 2-seger när mästerskapet drar vidare till de snabba gatorna i Baku. Det sker två veckor efter Beganovic förlösande fullträff i Madrid där han var snabbast i kvalet och tog en övertygande seger.

Maxus e-Deliver 5 breddar med chassi för påbyggnad
23 September, 2026Bilweb News

Maxus e-Deliver 5 breddar med chassi för påbyggnad

Nu kommer Maxus e-Deliver 5 som ”Chassi Cab”. I och med det öppnar e-Deliver 5 för en helt ny grupp kunder som består av hantverkare, kommuner, budfirmor och serviceföretag som behöver en specialbyggd transportbil, men vill köra eldrivet. Det rekommenderade priset är 329 900 kronor exklusive moms.