0% Ränta-2026, Touring/Landsväg
Märke
KawasakiModell
Kawasaki ZÅrsmodell
2026
Växellåda
Drivmedel
Bensin
Mätarställning
–
Färg
Kaross
Touring/Landsväg
Mätarställning: 0mil
Färg: Grön
Typ:
Registreringsnummer:
På northbike.se kan du köpa alla fordon online! - enkelt - tryggt med bank id – hemleverans kan ordnas antingen via pallfrakt eller personlig hemleverans!
Bred, aggressiv till utseendet men ändå förtroendeingivande och lättkörd – denna maskin drar blickarna till sig tack vare sin unika Sugomi-stil och karakteristiska Z-prestanda. Med skarpa linjer, en dynamisk, hukande form och en distinkt siluett förstärks Z Supernaked-familjens kännetecken genom detaljer som aluminiumaccenter och en bredare, mer framåtlutad körställning – allt för en dynamisk körupplevelse kombinerad med ett unikt utseende.
Northbike har fordon i både Umeå och Sundsvall. Kontakta därför gärna alltid en säljare innan du besöker butiken för att säkerställa i vilken av butikerna som fordonet finns. Vi hjälper dig med finansiering! Vi byter in alla typer av fordon. We have defended freedom since 1965. Dream it live it. z650, z650s , z 650 s , 650r , mt-07 , mt07 , ninja 650 , mt-09 , 650sv , cb650r ,
Få Carfax-rapporten för Kawasaki Z kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Kawasaki Z – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Kawasaki Z - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Välj ett alternativ