Cupra Ateca

Försäkra din Cupra Ateca ICA Försäkring
Cupra Ateca 1.5 TSI*Svensksåld*Back-kamera*Drag*1 Ägare*Låga Mil - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI*Svensksåld*Back-kamera*Drag*1

Ägare*Låga Mil

2024 4 125 mil Automatisk Bensin

Bilhuset i Kalmar

Kalmar, 22 Okt

269 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI 150 HK DSG / Drag / BEATS - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

150 HK DSG Drag BEATS

2024 1 952 mil Automatisk Bensin

Din Bil / CUPRA Sätra

Skärholmen, 22 Okt

294 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca TSI 300hk 4Drive DSG | Backkamera | Farthållare | Navi - 2021

Cupra Ateca TSI 300hk

4Drive DSG Backkamera Farthållare Navi

2021 8 490 mil Automatisk Bensin

Lecab AB

Karlstad, 21 Okt

299 500 kr

Se månadskostnad
Riddermark Bil

Vad är din bil värd?

Riddermark värderar din bil och kan även köpa den, så slipper du allt besvär.

Cupra Ateca 1.5 TSI 150hk DSG7 B-kamera Navi Carplay - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

150hk DSG7 B-kamera Navi Carplay

2024 3 764 mil Automatisk Bensin

Din Bil / Seat Malmö

Malmö, 12 Okt

289 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 300 hk DSG 4Drive / Drag / Elstol / Beats - 2023

Cupra Ateca 2.0 TSI

300 hk DSG 4Drive Drag Elstol Beats

2023 6 491 mil Automatisk Bensin

Din Bil / Skoda Södertälje - Begagnade bilar

Södertälje, 10 Okt

359 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI DSG Backkamera Navi Carplay Cockpit - 2025

Cupra Ateca 1.5 TSI

DSG Backkamera Navi Carplay Cockpit

2025 2 104 mil Automatisk Bensin

Kareby Bil

Kareby, 10 Okt

283 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 300hk 4Drive Dragkrok - 2020

Cupra Ateca 2.0 TSI

300hk 4Drive Dragkrok

2020 15 510 mil Automatisk Bensin

Toyota Uppsala - Begagnade bilar

Uppsala, 10 Okt

244 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI | Aut | Kamera | Låg skatt | Drag - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

Aut Kamera Låg skatt Drag

2024 4 653 mil Automatisk Bensin

Bilhuset på Gotland AB

Visby, 9 Okt

279 800 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 300hk 4Drive|Beats|Cockpit|360°|DCC|Läder|Värmare|Drag - 2020

Cupra Ateca 300hk 4Drive

Beats Cockpit 360° DCC Läder Värmare Drag

2020 7 777 mil Automatisk Bensin

Autocars

Skövde, 7 Okt

325 000 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI 150hk DSG | Drag, B-kamera, Beats Audio, Navi - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

150hk DSG Drag, B-kamera, Beats Audio, Navi

2024 4 476 mil Automatisk Bensin

Aftén Bil CUPRA Begagnat Upplands Väsby

Upplands Väsby, 6 Okt

279 800 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca TSI150 DSG Drag - 2024

Cupra Ateca TSI150 DSG

Drag

2024 4 449 mil Automatisk Bensin

Din Bil / CUPRA Södertälje

Södertälje, 3 Okt

279 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca TSI 150hk DSG | Drag | Backkamera - 2024

Cupra Ateca TSI 150hk

DSG Drag Backkamera

2024 4 825 mil Automatisk Bensin

Lecab AB

Karlstad, 23 Sep

269 500 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4Drive 300hk Pano BEATS 360-Kamera Cockpit Navi - 2020

Cupra Ateca 2.0 TSI

4Drive 300hk Pano BEATS 360-Kamera Cockpit Navi

2020 13 436 mil Automatisk Bensin

Kamux Göteborg

Hisings Backa, 22 Sep

249 800 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca TSI150 DSG Drag/BEATS - 2024

Cupra Ateca TSI150 DSG

Drag BEATS

2024 2 404 mil Automatisk Bensin

Din Bil / CUPRA Södertälje

Södertälje, 12 Sep

284 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4Drive Drag Kamera 360° GPS Beats SoV MOMS - 2020

Cupra Ateca 2.0 TSI

4Drive Drag Kamera 360° GPS Beats SoV MOMS

2020 9 790 mil Automatisk Bensin

Niemi Bil Umeå - Begagnat

Umeå, 9 Sep

269 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI/B-Kamera/Beats Audio/El-Drag/Full Link/19" - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

B-Kamera Beats Audio El-Drag Full Link 19"

2024 4 634 mil Automatisk Bensin

Frontbilar AB

Hisings Kärra, 3 Sep

274 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI 150hk Beats Navi Drag MOMS !KAMPANJ! - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

150hk Beats Navi Drag MOMS !KAMPANJ!

2024 3 516 mil Automatisk Bensin

Moberg Bil Hisingen

Göteborg, 13 Aug

294 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4Drive S&V-hjul/360Kamera/Drag/Navi/Carplay - 2019

Cupra Ateca 2.0 TSI

4Drive S&V-hjul 360Kamera Drag Navi Carplay

2019 12 947 mil Automatisk Bensin

Niemi Bil Uppsala - Begagnat

Uppsala, 28 Jul

248 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI Drag B-Kamera Beats Navi Alcantara 150hk - 2025

Cupra Ateca 1.5 TSI

Drag B-Kamera Beats Navi Alcantara 150hk

2025 2 559 mil Automatisk Bensin

RCR Bil AB

Järfälla, 23 Jul

284 700 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4Drive 300hk Panorama 360° ISOFIX - 2020

Cupra Ateca 2.0 TSI

4Drive 300hk Panorama 360° ISOFIX

2020 7 135 mil Automatisk Bensin

Riddermark Bil - Örebro

Örebro, 11 Jul

294 800 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4D Cockpit 360° Drag Navi BEATS Carplay - 2019

Cupra Ateca 2.0 TSI

4D Cockpit 360° Drag Navi BEATS Carplay

2019 14 258 mil Automatisk Bensin

Riddermark Bil - Halmstad

Halmstad, 26 Jun

229 800 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 1.5 TSI 150 DSG / Drag / BEATS - 2024

Cupra Ateca 1.5 TSI

150 DSG Drag BEATS

2024 2 555 mil Automatisk Bensin

Din Bil / CUPRA Täby

Täby, 24 Jun

269 900 kr

Se månadskostnad
Cupra Ateca 2.0 TSI 4Drive Euro 6 - 2021

Cupra Ateca 2.0 TSI

4Drive Euro 6

2021 9 793 mil Automatisk Bensin

Bilhuset i Kalmar

Kalmar, 5 Apr

329 900 kr

Se månadskostnad
Försäkra din Cupra Ateca? ICA Försäkring

Omdömen om Cupra Ateca

Bli först med att dela dina erfarenheter av Cupra Ateca.

Ateca (23)
Born (64) 3,6
Formentor (189)
Leon (209)
Raval (81)
Tavascan (71)
Terramar (161)

Vanliga frågor om Cupra Ateca

Vad kostar en begagnad Cupra Ateca?
En begagnad Cupra Ateca kostar i snitt ca 283 333 kr i Sverige, baserat på 21 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-21.
Vad är prisspannet för en Cupra Ateca?
Priset för en Cupra Ateca ligger mellan 239 900 kr och 359 900 kr, baserat på 21 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-21.
Hur många Cupra Ateca finns det i Sverige?
Det finns ca 833 Cupra Ateca registrerade i Sverige.
Hur många Cupra Ateca finns till salu på Bilweb just nu?
Det finns 21 Cupra Ateca till salu på Bilweb just nu (per 2026-10-21).
Vad är genomsnittlig miltal för en Cupra Ateca?
En Cupra Ateca har i snitt 6 649 mil på mätaren, baserat på 21 aktiva annonser på Bilweb per 2026-10-21.
Vilka årsmodeller av Cupra Ateca är vanligast?
De vanligaste årsmodellerna av Cupra Ateca på Bilweb är 2024, 2020 och 2025, baserat på 21 aktiva annonser per 2026-10-21.
Vilket bränsle är vanligast för Cupra Ateca?
Det vanligaste bränslet för Cupra Ateca på Bilweb är Bensin (100% av 21 aktiva annonser per 2026-10-21).
Finns Cupra Ateca med automatlåda?
Ja, Cupra Ateca finns med automatlåda - 21 av 21 aktiva annonser på Bilweb har automatisk växellåda (per 2026-10-21).

Alla filter