EXE JBL PANORAMA V-Hjul ingår!-2026, SUV
Åkersberga-Idag 14:09
Märke
ToyotaModell
Toyota C-HR+Årsmodell
2026
Växellåda
Automatisk
Drivmedel
El
Motortyp
Elektrisk
Mätarställning
608 mil
Antal ägare
1
Färg
Grön
Första datum i trafik
2026-03-13
Tillverkningsmånad
202512
Räckvidd
501 km
Kaross
SUVEffekt
343 hk
Reg.nr
UCJ16R
Toyota C-HR+ Elbil – Redo för nästa ägare!
Söker du en modern elbil med premiumkänsla? Toyota C-HR+ levererar sportig design, imponerande räckvidd och den senaste tekniken. Kör tyst, bekvämt och ekonomiskt samtidigt som du gör ett smart val för framtiden.
? Elbil
? Låg driftkostnad
? Hög komfort
? Modern teknik och säkerhet
Fyrhjulsdrift
Ja
El/Hybrid
EL
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
180 km/h
Miljöklass
EL
Räckvidd (WLTP)
501 km
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
EL
Längd
4530 mm
Bredd
1870 mm
Höjd
1595 mm
Tjänstevikt
2 121 kg
Totalvikt
2 560 kg
Körklart skick
2 085 kg
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2026-03-05
Besiktning giltig t.o.m.
2029-03-31
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
JTMBABAD50J001352
Däckdimension fram
235/50R20
Däckdimension bak
235/50R20
Fälgdimension fram
20X7 1/2J ET40
Fälgdimension bak
20X7 1/2J ET40
Axelavstånd
2750 mm
Max släpvagnsvikt
1 500 kg
Max släpvikt B
940 kg
Få Carfax-rapporten för Toyota C-HR+ kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Toyota C-HR+ – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Toyota C-HR+ - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Åkersberga-Idag 14:09
Välj ett alternativ