Servicebil Inredd Dubbeldörr Leasbar SeUTR!!-2024, Transportbil
Märke
MercedesModell
Mercedes SprinterÅrsmodell
2024Växellåda
AutomatiskDrivmedel
DieselMotortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
3 071 mil
Antal ägare
1
Färg
Vit
Första datum i trafik
2024-03-28
Tillverkningsmånad
202310
Kaross
Transportbil
Effekt
190 hk
Reg.nr
WRA43S
Vänligen hör gärna av er innan ankomst för bästa möjliga service - visning och mer information
Vi ombesörjer fri upphämtning från Arlanda Flygplats - Arlanda Central och Märsta Station
Våra transportbilar levereras med en månad gratis helförsäkring och vi erbjuder hemleverans inom hela Sverige
Vi erbjuder finansieringsalternativ via med möjlighet till 0:-kr i första förhöjd hyra för företag
Alla bilar är tillgängliga för export - All cars are available for export
Varmt välkomna till våran anläggning på Maskingatan 8, 19560 Arlandastad med över 800st Transportbilar på samma plats
Motoreffekt 1
140 hk
Cylindervolym
1950 cm³
Växellåda (VTR)
Automatisk
Euroklass
VI
Utsläppsklass
EURO 6
Längd
6967 mm
Bredd
2020 mm
Höjd
2705 mm
Tjänstevikt
3 195 kg
Totalvikt
5 200 kg
Antal passagerare
2
Antal säten
3
Senaste besiktning
2026-04-28
Besiktning giltig t.o.m.
2027-04-30
Mätarställning vid besiktning
25 762 km
Tidigare besiktning
2025-04-16
Tidigare mätarställning
15 107 km
Försäkringsform
ENSK
Leasing
Ja
Chassinummer (VIN)
W1V5MC3Z8RP635633
Däckdimension fram
205/75R16C
Däckdimension bak
205/75R16C
Fälgdimension fram
5,5JX16 ET111
Fälgdimension bak
5,5JX16 ET111
Axelavstånd
4325 mm
Max släpvagnsvikt
3 000 kg
Få Carfax-rapporten för Mercedes Sprinter kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Mercedes Sprinter – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Mercedes Sprinter - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Välj ett alternativ