Advance CarPlay, Backkamera-2020, Kombi
Märke
KiaModell
Kia Cee´dVariant
1.6 plug-in hybrid SW (141hk)
LCI
Ceed Generation 3
Årsmodell
2020Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Motortyp
LaddhybridMätarställning
8 740 mil
Antal ägare
4
Färg
Vit
Första datum i trafik
2020-08-31
Tillverkningsmånad
202006
Kaross
KombiEffekt
141 hk
Reg.nr
ZCU20L
Autohero — Köpa bil: Äntligen enkelt
Se denna Peugeot 2008 1.2 PureTech GT nu på Autohero.com för att se mer detaljerad information om servicehistorik, fordonsdata, slitage och mycket mer.
På Autohero tror vi att bilköp ska vara bekvämt, säkert och helt bekymmersfritt. Därför tar vi hand om allt viktigt så att du kan se fram emot din nya bil:
- Varje fordon är professionellt kontrollerat och noggrant förberett
- 6 månaders garanti ingår alltid
- Betala först vid hämtning – med 21 dagars öppet köp
- Hämtning nära dig eller bekväm leverans till din dörr
- Inbyte och finansiering – enkelt och smidigt
Har du fler frågor som inte besvaras på Autohero.com? Skriv till oss via vårt kontaktformulär på Autohero.com.
Utrustning:
- Fartbegränsare
- Farthållare (adaptiv)
- Parkeringssensorer (bak)
- Backkamera
- Sätesvärme (fram)
- Vägfilsassistans
- Android Auto
- Apple CarPlay
- Startknapp
- Klimatanläggning
- Fällbara baksäten
- Delbart baksäte
- Multifunktionsratt
- Rattvärme
- Elektronisk parkeringsbroms
- Elhissar
- Centrallås
- Keyless start
- Backstartsassistent
- Mittarmstöd
- Radio
- USB-Uttag
- Bluetooth
- Handsfree system
- Touchskärm
- Färddator
- 12V-uttag
- Elektriskt infällbara sidospeglar
- Dimljus
- Baklyktor LED
- Ljussensor
- Regnsensor
- Tonade rutor
- ABS
- Startspärr
- Antispinn
- Däcktryckssystem
- ESP
- ISOFIX fästen
- Airbag (Passagerare)
- Airbag (Förare)
- Sidoairbag
- Servostyrning
- Framhjulsdrift
- Rails
- Laddkabel
Bilen står på vårt logistikcenter och blir levererad till din önskade plats efter köp.
Nedsläckning av 2g och 3g-nät: Från och med den 1:a December 2025 kommer avstängning av äldre mobilnät såsom GSM, 2g och 3G-nät att påbörjas. Detta innebär att en del av de aktuella bilarna kommer att behöva en mjukvaruuppdatering. I vissa fall kommer funktionerna inte längre vara tillgängliga.
Om du vill veta mer om vad som gäller din framtida bil rekommenderar vi att du kontaktar det aktuella fordonets tillverkare.
Motoreffekt 1
141 hk (104 kW)
Cylindervolym
1580 cm³
El/Hybrid
LADDHYBRID
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
171 km/h
Euroklass
6
Miljöklass
HYBRID
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
LADDHYBRID
Längd
4605 mm
Bredd
1800 mm
Höjd
1465 mm
Tjänstevikt
1 617 kg
Totalvikt
2 030 kg
Körklart skick
1 608 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2026-05-27
Besiktning giltig t.o.m.
2027-07-31
Mätarställning vid besiktning
84 169 km
Tidigare besiktning
2025-04-10
Tidigare mätarställning
69 094 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
U5YH581AGLL003351
Chassikod
CD, H7
Däckdimension fram
205/55R1691H
Däckdimension bak
205/55R1691H
Fälgdimension fram
6.5JX16/ET50/B
Fälgdimension bak
6.5JX16/ET50/B
Axelavstånd
2650 mm
Max släpvikt B
1 470 kg
Få Carfax-rapporten för Kia Cee´d kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Kia Cee´d – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Kia Cee´d - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Nu kommer Xpeng till Umeå. Det sker genom ett nytt samarbete med Motorcentralen. Därmed blir Xpeng representerade i norra Sverige och gör sitt växande modellprogram tillgängligt för fler kunder i regionen. Försäljning och service av Xpeng ska ske via NXT by Motorcentralen, koncernens dotteranläggning på Spinnvägen 1 i Umeå.
RSA Sverige, officiell generalagent och importör för Omoda & Jaecoo, inleder ett samarbete med Carla, som är en av Sveriges snabbast växande bilhandlare. Samarbetet innebär att märkena får en helt digital säljkanal med nationell räckvidd redan från start, och att Carla för första gången börjar sälja fabriksnya bilar. Först ut är laddhybrid-suven Omoda 9, följd av Omoda 5 och Jaecoo 5 under hösten 2026.
Vintern närmar sig och med den en vanlig fråga. När är det egentligen dags att byta till vinterdäck? Enligt Tomas Jansson, däckexpert på däck- och bilservicekedjan Vianor, är svaret mer än ett datum i kalendern. Som tur är finns det några tydliga tumregler som du kan följa.
På Paris Motor Show den 12–18 oktober ska Renault visa konceptbilen Renault 8 Gordini Concept. Det är en helelektrisk tvåsitsig coupé som är tänkt att föra den klassiska Renault 8 Gordini från 1964 in i en ny era. Med 270 hk, kompakta proportioner och tydliga rallyinfluenser kombinerar konceptbilen märkets motorsporthistoria med modern eldrift och design.
Välj ett alternativ