-2025, SUV
Märke
Lynk & CoModell
Lynk & Co 02Variant
66 kWh (272hk)
LCI
02
Årsmodell
2025Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El
Motortyp
Elektrisk
Mätarställning
1 235 mil
Antal ägare
1
Färg
Vit
Första datum i trafik
2025-05-26
Tillverkningsmånad
202409
Räckvidd
435 km
Kaross
SUV
Effekt
272 hk
Reg.nr
PPF35Z
Observera att bilen är en demobil och därför kan mätarställningen förändras. Kontakta gärna säljaren för information om aktuell och exakt körsträcka.
Välkommen till Skobes Bil!
Hos Skobes Bil är det personligt hela vägen! Här möts du av engagemang, trygghet och ett brett utbud av kvalitetsbilar.
Vi är auktoriserad återförsäljare för Volvo, Renault, Dacia, Lynk & Co och Maxus, och erbjuder både nya och begagnade bilar för alla behov.
Med elva anläggningar runt om i landet – i Katrineholm, Flen, Nyköping, Motala, Tranås, Vetlanda, Oskarshamn, Högsby, Västervik, Vimmerby och Kisa – finns vi alltid nära dig. Tack vare vårt stora lager och möjligheten att flytta bilar mellan våra orter, kan du enkelt hitta just din drömbil oavsett var den står.
På Skobes Bil värdesätter vi personlig service, långsiktiga kundrelationer och ett tryggt bilägande.
Välkommen till oss på Skobes Bil – vi hjälper dig hela vägen till din nya bil.
Motoreffekt 1
272 hk (200 kW)
El/Hybrid
EL
Batterikapacitet
66.0 kWh
Räckvidd (WLTP)
435 km
Elförbrukning (WLTP)
17.6 kWh/100km
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
180 km/h
Miljöklass
EL
Räckvidd (WLTP)
445 km
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
EL
Längd
4460 mm
Bredd
1845 mm
Höjd
1573 mm
Tjänstevikt
1 895 kg
Totalvikt
2 270 kg
Körklart skick
1 895 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2025-05-26
Besiktning giltig t.o.m.
2029-03-31
Försäkringsform
SAML
Chassinummer (VIN)
L6TE310B2SF503051
Däckdimension fram
245/45R20 103V
Däckdimension bak
245/45R20 103V
Fälgdimension fram
8.0Jx20 ET47
Fälgdimension bak
8.0Jx20 ET47
Axelavstånd
2755 mm
Max släpvikt B
1 230 kg
Få Carfax-rapporten för Lynk & Co 02 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Lynk & Co 02 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Lynk & Co 02 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".