Edition 100-2006, Halvkombi
Märke
SkodaModell
Skoda OctaviaÅrsmodell
2006
Växellåda
AutomatiskDrivmedel
BensinMätarställning
13 900 mil
Färg
Första datum i trafik
2006-02-28
Kaross
Halvkombi
Effekt
150 hk
Välkomna till Nordic Autos Syd – din pålitliga partner för kvalitetsbilar till rätt pris. Hos oss står kvalitet, transparens och personlig service alltid i fokus.
Otroligt fin svensksåld Škoda Octavia – Edition 100 m.m. i fint skick.
• Finansiering med 0 kr kontant – från endast 990 kr/mån.
• Möjlighet till 0 % ränta upp till 100 000 kr.
• Alla våra bilar genomgår noggranna tester hos oberoende verkstäder.
• Vi tar gärna din bil i inbyte – smidigt, säkert och enkelt.
• Hemleverans i hela Sverige – tryggt och bekvämt.
• 6–36 månaders garanti erbjuds för din trygghet.
• 1 månad helförsäkring ingår kostnadsfritt.
• Vid distansköp visar vi bilen i 360° video och skickar kompletterande bilder.
Välj trygghet, kvalitet och personlig service – precis som våra hundratals nöjda kunder redan gjort.
Varmt välkomna till vår anläggning på Desideriavägen 8 i Bjärred.
Tel: 040-48 24 68
E-post: info @ nordicautos-syd.se
*Nordicautossyd*
Få Carfax-rapporten för Skoda Octavia kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Skoda Octavia – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Skoda Octavia - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Suven Skoda Peaq 90 har en homologerad WLTP-räckvidd på upp till 647 km. Nu har den sjusitsiga Peaq slagit rekord med en räckvidd på 936 km vid en körning under verkliga förhållanden. Det innebär att den körda sträckan översteg bilens WLTP-räckvidd med 289 km, eller nästan 45 procent.
Epiq har sedan världspremiären 21 maj i Zürich funnits med det största batteriet på 55 kWh. Nu öppnar försäljningen av Epiq 40 som har ett 38,5 kWh stort batteri och en motoreffekt på 99 kW (135 hk). Även instegsversionen Epiq 35 kommer till Sverige och har samma batteristorlek som Epiq 40 men med en motoreffekt på 85 kW (116 hk).
På lördag inleds den 113 upplagan av Tour de France med Grand Départ i Barcelona. Skoda Auto är huvudpartner till världens mest prestigefyllda cykeltävling för 23 året i rad och visar samtidigt upp sina två senaste helelektriska modeller för den breda publiken nya Skoda Epiq och märkets nya flaggskepp Skoda Peaq.
Nya Peaq beskrivs av Skoda som en helelektrisk, rymlig suv med upp till sju sittplatser, lång räckvidd och avancerad teknik för komfort, säkerhet och uppkoppling. Peaq lanseras i Sverige under oktober 2026 och får ett pris från 654 900kronor.
Välj ett alternativ