CNG 4WD Drag Helläder Frontbåge Backkam-2025, Pickup
Märke
IsuzuModell
Isuzu D-MaxÅrsmodell
2025Växellåda
AutomatiskDrivmedel
DieselMotortyp
Förbränningsmotor
Mätarställning
–
Färg
Svart
Första datum i trafik
2025-09-25
Tillverkningsmånad
202506
Kaross
Pickup
Effekt
163 hk
Reg.nr
FHH25L
Isuzu D-Max 1.9 Cab 4WD från 2025 är en robust och välutrustad pickup med automatlåda, dieselmotor och fyrhjulsdrift.
Bilen har plats för 5 personer och är utrustad för både jobb och vardag med dragkrok, backkamera, helskinn, frontbåge med extraljus och modern komfort som Apple CarPlay, Android Auto och adaptiv farthållare. En stark och pålitlig pickup med hög lastkapacitet och rätt utrustning för dig som vill ha en praktisk fyrhjulsdriven arbetsbil med extra komfort.
Billån: Billån
7828 kr/mån inkl moms
* Månadskostnaden är ett exempel och baseras på Billån med 36 månaders löptid, 20.00% (134,975 kr) kontantinsats, 50.00% restskuld samt 5.95% rörlig ränta. Uppläggnings- och aviavgift tillkommer. Missa inte att man har möjlighet att göra avdrag på räntan under rätt förutsättningar.
Finansiell leasing: Finansiell leasing
6231 kr/mån exkl moms
36 månader, 1,500 mil
*Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer med 595 kr resp. 55 kr. Leasing gäller för näringsidkare och kan inte kombineras med andra avtal eller erbjudanden. Notera: förändringar i den underliggande räntan kan komma att påverka månadskostnaden.
Motoreffekt 1
120 hk
Motoreffekt 2
119 hk
Cylindervolym
1898 cm³
Fyrhjulsdrift
Ja
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
180 km/h
Euroklass
6
CO₂ (WLTP blandad)
236 g/km
Förbrukning (WLTP blandad)
900
Utsläppsklass
EURO 6
Längd
5280 mm
Bredd
1870 mm
Höjd
1790 mm
Tjänstevikt
2 160 kg
Totalvikt
3 100 kg
Körklart skick
2 090 kg
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
MPATFS877ST008212
Däckdimension fram
265/60R18 110H
Däckdimension bak
265/60R18 110H
Fälgdimension fram
18X7.5J-33
Fälgdimension bak
18X7.5J-33
Axelavstånd
3125 mm
Max släpvagnsvikt
3 500 kg
Max släpvikt B
750 kg
Få Carfax-rapporten för Isuzu D-Max kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Isuzu D-Max – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Isuzu D-Max - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Isuzu Sverige fortsätter att stärka nätverket och nu blir ÖBAB i Örebro ny auktoriserad återförsäljare och serviceverkstad för Isuzu D-Max. Satsningen är en del av Isuzus fortsatta tillväxtresa och ska bidra till att göra varumärket ännu mer tillgängligt för kunder i regionen.
Isuzu Sverige fortsätter att expandera och nu blir Helmia ny auktoriserad återförsäljare och servicepartner för D-Max. Försäljningen startar i Karlstad hösten 2026 och etableras även i Karlskoga när ombyggnationen av anläggningen är färdig under 2027.
Isuzu Sverige presenterar nya uppdaterade D-Max. Pickupen har vidareutvecklats för att dra mer, lasta tyngre och ta sig fram bättre. Med ny drivlina, förbättrade köregenskaper och uppdaterad teknik är nya D-Max enligt Isuzu Sverige rustad för förare som kräver hög kapacitet i tuffa och krävande miljöer.
D-Max blev Sveriges mest sålda pickup 2025. Det skriver Isuzu i ett pressmeddelande. Med 28 procent av marknaden tar modellen förstaplatsen för tredje året i rad.
Välj ett alternativ