Billån 1,95 % *Kampanjränta*-2027, Halvkombi
Helsingborg-17 Jul
Märke
CupraModell
Cupra RavalÅrsmodell
2027Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El
Mätarställning
–
Färg
Kaross
Halvkombi
Effekt
135 hk
Reg.nr
QKC136
Just nu erbjuder vi den kaxiga, 100 % elektriska CUPRA Raval PLUS med räckvidd på upp till 300 km. Bilens kompakta yttre gör den perfekt för stadskörning, samtidigt som den utmanar klassen med en maximal effekt på upp till 135hk.
Med Choice billån med garanterat restvärde
Pris från. 2.970kr/mån.
Finansiering genom Volkswagen Finans
Vi har räknat enligt nedan.
Bilpris Vid CUPRA Billån - 369.900kr
Kontantinsats 30% - 110.670kr
Ränta 1,95% (Rörlig)
Aviseringsavgift – 59kr
Uppläggningsavgift – 495kr
Kredittid - 36 månader
Restvärde - Garanterat
Upplägget är beräknat på en körklass om 3000mil/36månader.
(Går självklart att utöka mot en högre månadskostnad)
Serviceavtal ingår.
**Om CUPRA Raval:
Bilen tillhör den nya generationens elbilar och delar storleksklass med modeller som Renault 5 E-Tech, Peugeot 2008 och Opel Mokka. Raval utmärker sig med CUPRAs unika, responsiva köregenskaper och hög standardutrustning direkt från start.
Kontakta oss på Börjessons bil i Helsingborg 042 - 6105510 för exakt månadskostnad och aktuella kampanj villkor.
OBS\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\* Gäller begränsat antal bilar!**
-
Få Carfax-rapporten för Cupra Raval kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Cupra Raval – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Cupra Raval - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".
Helsingborg-17 Jul