Hybrid Comfort 2025 LEASEBAR 30+ bilar-2025, SUV
Nu i lager - Lexus NX 350h Hybrid 242hk 2025 Svensksåld bil med avdragbar moms (MOMS/VAT)!
VI HAR JUST NU 30 ST + LEXUS NX 350h TILLGÄNGLIGA!
Kontakta oss för mer information!
För ett tryggare bilägande erbjuder vi PlatinumCars Trygghet. Prata med våra säljare för att hitta det garantipaket som bäst passar din nya bil!
Utrustning: Uppvärmda framsäten, Tvåzons klimatanläggning med S-Flow och Nanoe™ X-teknik, Uppvärmda vindrutetorkare, Eluppvärmd ratt, Smart Entry-system, E-Latch dörröppning, Tahara-interiör, Rostfria instegslister med Lexus-inskription, LED-belysning i bagageutrymmet, Delbart baksäte 60/40, 9,8” pekskärm med Lexus Link Connect, Trådlös Apple CarPlay och Android Auto, Digital hastighetsmätare, Backkamera med guidelinjer, DAB-radio, 10 högtalare, USB-C-portar fram och bak, Lexus Safety System+, Adaptiv farthållare, Filhållningsassistans, Autobroms med fotgängar- och cyklistigenkänning, Proaktiv körassistans, Korsningsassistans, Väjningsassistans, Vägskyltsavläsning, Automatiskt helljus, Elektrisk handbroms med bromshållare, Smart Key med Ultra-Wideband, Avancerat stöldskydd med lutnings-, rörelse- och glaskrossensor samt mycket mer!
SÄLJES NU FÖR ENDAST 439 000 SEK INKL MOMS! LEASING SAMT FINANSIERING KAN ORDNAS OCH VI TAR GÄRNA DIN BIL I INBYTE! PLATINUMCARS THE COLLECTION ETT AV SVERIGES STÖRSTA SPORTBILSCENTER DIREKT LÄNGS MED E4:AN I NORRKÖPING. KOMPLETT REKOND/VERKSTAD/TUNING/TONING/FOLIERING ! VÄLKOMMEN ATT BOKA IN ER FINA BIL !
Få Carfax-rapporten för Lexus NX kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Lexus NX – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Lexus NX - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Lexus fortsätter att stärka sin närvaro i Sverige, nu genom att etablera Lexus Uddevalla. Den nya auktoriserade Lexus-anläggningen öppnar under hösten 2026 och ska erbjuda försäljning och service av Lexus kompletta modellprogram. Bakom satsningen står det familjeägda företaget Erlings Bil, som sedan många år är auktoriserad Toyota-återförsäljare i regionen.
I dag är det har världspremiär för Lexus nya modell TZ. Det är en helt ny och helt elektrisk premium-suv med sex sittplatser. Enligt Lexus är den utvecklad för att erbjuda hög komfort för såväl förare som passagerare.
Under mars månad börjar leveranserna av Lexus RZ med den nya steer‑by‑wire‑tekniken till de första kunderna i Sverige. Den uppdaterade batterielektriska suven blir först ut med tekniken skriver Lexus i ett pressmeddelande.
Nu presenterar Lexus en konceptmodell för en eldriven sportbil, Lexus LFA Concept. Modellen är utvecklad tillsammans med Toyota Gazoo Racing, som tagit fram nya GR GT och GR GT3 som också premiärvisas i dag den 5 december.
Välj ett alternativ