-2016, Cab
Märke
FerrariModell
Ferrari CaliforniaÅrsmodell
2016
Växellåda
AutomatiskDrivmedel
Bensin
Mätarställning
2 345 mil
Färg
Kaross
Cab
Effekt
560 hk
Välvårdad Ferrari California T med V8 bi-turbomotorn på 560 hk. Lackerad i specialfärgen Tour de France blue med Bordeaux läderinteriör, Cavalinohästen broderad på nackstöden och utökat skinn i coupen, bland annat på dörrpaneler och instrumentbräda.
Se video på bilen här:
https://s-jonssonbil.se/cars/ferrari-california-t/545120
Utrustning:
- Tour de France blue
- Interior Bordeaux (red)
- Red seat belts
- Embroidered Cavallino emblem on headrest (red)
- Standard stitching in colour of customer's choice (red)
- Heated electric seats with memory
- Multifunction steering wheel with paddleshifters
- Electrically adjustable steering wheel
- Yellow tachometer dial face
- Touch screen
- Navigation system
- On-board computer
- Bluetooth
- Carbon ceramic brakes
- 'Scuderia Ferrari' Shields
- Bi-xenon headlights
- 20" wheels
- Front and rear parking sensors
- Automatically dimming rear view mirrors
Se servicehistoriken på vår hemsida.
12-36 månader garanti.
**Vi erbjuder förmånlig finansiering och byter gärna in er bil, se mer på www.s-jonssonbil.se**
Få Carfax-rapporten för Ferrari California kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Ferrari California – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Ferrari California - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".