Carplay, Led-2021, SUV
Märke
VolkswagenModell
Volkswagen ID.4Årsmodell
2021Växellåda
AutomatiskDrivmedel
ElMotortyp
Elektrisk
Mätarställning
5 627 mil
Antal ägare
5
Färg
Vit
Första datum i trafik
2024-04-11
Tillverkningsmånad
202106
Räckvidd
345 km
Kaross
SUV
Effekt
148 hk
Reg.nr
MDL93H
Volkswagen ID.4 Pure Climatronic CarPlay LED 148hk 2021
Modern och rymlig el-SUV med hög komfort, tyst körupplevelse och smart teknik. Volkswagen ID.4 erbjuder generösa utrymmen, bekväm körning och låga driftkostnader – perfekt för både familjeliv och pendling.
Elmotorn på 148 hk ger en smidig och responsiv körupplevelse samtidigt som den helelektriska drivlinan bidrar till låga ägandekostnader och bekymmersfri vardagskörning.
Climatronic klimatanläggning, Apple CarPlay och LED-strålkastare ger en modern och trivsam förarmiljö med hög komfort och användarvänlighet.
En bil med komplett servicebok och nybesiktigad.
Utrustning i urval:
ACC klimatanläggning (2-zons)
Airbag förare & passagerare fram
Android Auto & Apple CarPlay Trådlös
Antisladdsystem & antispinn
Armstöd
Bluetooth
Centrallås (fjärrstyrt)
Cockpit / digital instrumentpanel
Digitalradio (DAB)
Dimljus
Elfönsterhissar
Elspeglar
Euro NCAP 5
Filhållningsassistans & filbytesvarning
Körfilsassistans
Färddator
GPS / Navigation
ISOFIX-fästen fram & bak
Keyless go
Komplett servicebok
Larm
LED-strålkastare
Multifunktionsratt
Nybesiktigad
Parkeringssensorer fram & bak
Rails
Regnsensor
Sidoairbags
Sidokrockgardiner
Skyltigenkänning
Sminkspegel
Touch-/pekskärm
Trötthetsvarnare
USB-uttag
Yttertemperaturmätare
Elbil & körning:
Helt elektrisk drivlina
Automat
Tyst och komfortabel körning
Rymlig SUV med hög komfort
Övrigt:
Modern el-SUV med hög säkerhet
Perfekt familje- och pendlarbil
Ekonomi:
Årsskatt: 360 kr
Låg driftkostnad och förmånlig elbilsdrift
Ring alltid innan visning, Vi tar gärna din bil i inbyte och hjälper till med finansiering, Bilen levereras med 2 veckor gratis helförsäkring, Vi tar ej kort - Betalning tas emot via Bankgiro eller Swish, Varmt välkommen in till oss på MK7 Bil i Varberg
El/Hybrid
EL
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
160 km/h
Räckvidd (WLTP)
345 km
Utsläppsklass
EL
Längd
4584 mm
Bredd
1852 mm
Höjd
1603 mm
Tjänstevikt
1 974 kg
Totalvikt
2 480 kg
Körklart skick
1 966 kg
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2026-03-17
Besiktning giltig t.o.m.
2027-05-31
Mätarställning vid besiktning
55 407 km
Tidigare besiktning
2024-04-11
Tidigare mätarställning
25 121 km
Försäkringsform
FLYT
Direktimport
Ja
Chassinummer (VIN)
WVGZZZE2ZMP050453
Däckdimension fram
235/60R18
Däckdimension bak
235/60R18
Fälgdimension fram
8,0JX18 ET45
Fälgdimension bak
8,0JX18 ET45
Axelavstånd
2771 mm
Max släpvagnsvikt
1 000 kg
Max släpvikt B
1 020 kg
Få Carfax-rapporten för Volkswagen ID.4 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Volkswagen ID.4 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Volkswagen ID.4 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".