1st Edition Backkamera Drag Navi-2021, SUV
Märke
VolkswagenModell
Volkswagen ID.4Variant
Pro Performance (204hk)
LCI
ID.4
Årsmodell
2021Växellåda
AutomatiskDrivmedel
ElMotortyp
Elektrisk
Mätarställning
11 814 mil
Antal ägare
4
Färg
Gul
Första datum i trafik
2021-04-01
Tillverkningsmånad
202102
Räckvidd
530 km
Kaross
SUV
Reg.nr
UDW17F
Volkswagen ID.4 Pro Performance 2021 är en modern och rymlig el-SUV som passar perfekt för dig som söker en komfortabel, tyst och praktisk bil för både vardag och längre resor. Den rymliga SUV-karossen erbjuder gott om plats för både passagerare och bagage, samtidigt som den högre sittpositionen ger en bekväm och överskådlig körupplevelse. ID.4 kombinerar modern design med en smidig och lättkörd karaktär, vilket gör den till ett utmärkt val för familj, pendling och fritidsaktiviteter.
Den helelektriska drivlinan på 204 hästkrafter ger en pigg och direkt respons samtidigt som elmotorns tysta gång bidrar till en mycket behaglig körupplevelse. Pro Performance-versionen erbjuder en bra balans mellan prestanda, komfort och effektivitet, och bilens smidiga drivlina gör den lika trevlig i stadstrafik som på längre sträckor. En rymlig, modern och komfortabel el-SUV – ett smart val för dig som vill kombinera praktiska egenskaper med elektrisk körning.
--
Vi erbjuder smidig och förmånlig finansiering via Santander, DNB m.m. Kontakta oss för mer information och hur ett upplägg anpassat för dig kan se ut. Du kan även köpa bilen online på vår hemsida där du får svar på kreditansökan med mobilt Bank-ID!
Vi kan erbjuda köp av garanti i upp till 24 månader i samarbete med Trygg-Hansa. I samband med leverans av bilen ingår 2 veckors försäkring.
Vi tar emot betalning i form av swish/banköverföring. Vi köper / tar gärna din nuvarande bil i inbyte!
Bilens ecall- och appfunktioner kan påverkas av nedstängningen av 2G- och 3G-näten, vilket för 2G-nätet sker i december 2025 och fram till och med 2027, och stängning av 3G-nätet har påbörjats och stängs successivt. Prata med din säljare för ytterligare frågor. Varmt välkomna till oss på Kareby Bil!
Kontakta oss idag på 0303-222001 eller info@karebybil.se för ditt nästa bilköp!
https://www.karebybil.se
Öppet vardagar: 10.00 – 18.00
Lördagar: 11.00 – 15.00
Sön- och helgdagar: stängt
Motoreffekt 1
204 hk (150 kW)
El/Hybrid
EL
Batterikapacitet
77.0 kWh
Räckvidd (WLTP)
530 km
Växellåda (VTR)
Automatisk
Maxhastighet
160 km/h
Miljöklass
EL
Räckvidd (WLTP)
496 km
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
EL
Längd
4584 mm
Bredd
1852 mm
Höjd
1612 mm
Tjänstevikt
2 177 kg
Totalvikt
2 660 kg
Körklart skick
2 124 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
4
Antal säten
5
Senaste besiktning
2026-06-12
Besiktning giltig t.o.m.
2027-08-31
Mätarställning vid besiktning
114 269 km
Tidigare besiktning
2024-05-16
Tidigare mätarställning
65 458 km
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
WVGZZZE2ZMP015262
Chassikod
E2
Däckdimension fram
235/50 R20 100T
Däckdimension bak
255/45 R20 101T
Fälgdimension fram
8,0JX20 ET45
Fälgdimension bak
9,0JX20 ET42
Axelavstånd
2771 mm
Max släpvagnsvikt
1 000 kg
Max släpvikt B
840 kg
Få Carfax-rapporten för Volkswagen ID.4 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Volkswagen ID.4 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Volkswagen ID.4 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".