AWD, Drag & Takräcken-2016, SUV
Upplands Väsby-11 Aug
Märke
MazdaModell
Mazda CX-5Årsmodell
2016Växellåda
AutomatiskDrivmedel
DieselMätarställning
15 500 mil
Färg
Första datum i trafik
2016-01-26
Kaross
SUV
Effekt
175 hk
Reg.nr
OXZ786
Aftén Bil presenterar - Mazda CX-5 2.2 SKYACTIV-D AWD
En SUV som kombinerar komfort, praktiska egenskaper och en stilren design.
Bilen är bland annat utrustad med dragkrok, takräcken, Bose ljudsystem och navigation, vilket gör den till ett mycket bra val både för vardagen och längre resor. Gott om utrymme, hög komfort och en härlig körupplevelse gör CX-5 till en SUV som är lätt att trivas med.
En välutrustad och mångsidig bil som är redo för sin nästa ägare.
För dig som vill ha extra trygghet i samband med ditt bilköp så har vi glädjen att erbjuda ett utökat trygghetsskydd i form av Aftén Bil Extended. Aftén Bil Extended är vår trygghetslösning som skyddar dig som kund mot eventuella reparationskostnader som uppkommer efter ditt bilköp.
Vi tar gärna emot er bil i inbyte oavsett ålder/miltal och finansierar bilköpet med ett skräddarsytt upplägg för just er. Tveka inte på att kontakta oss för rådgivning. Kom in till oss på Aftén Bil i Upplands Väsby för en provkörning redan idag, du hittar oss på Stockholmsvägen 24.
Aftén Bil – En riktigt bra bilaffär!
Kontakta oss på 08-550 88 913 / saleskiauv @ aftenbil.se
Få Carfax-rapporten för Mazda CX-5 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Mazda CX-5 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Mazda CX-5 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".
Upplands Väsby-11 Aug