Leasbar Rattvärme Backkamera-2023, Halvkombi
Märke
HondaModell
Honda eVariant
154hk)
LCI
e
Årsmodell
2023
Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El
Motortyp
Elektrisk
Mätarställning
3 999 mil
Antal ägare
2
Färg
Röd
Första datum i trafik
2023-08-16
Tillverkningsmånad
202210
Räckvidd
222 km
Kaross
Halvkombi
Effekt
154 hk
Reg.nr
RAD63K
Vi på Autopunkten i Stockholm är den enda aktören i Sverige som enbart arbetar med Honda, hittar du inte din bil i lagret hos oss så kontakta oss gärna så hjälper vi dig att hitta just den bilen du söker samt skräddarsyr affären utifrån dina önskemål vi tar alla bilar i inbyte, välkommen
Motoreffekt 1
154 hk (113 kW)
El/Hybrid
EL
Maxhastighet
145 km/h
Miljöklass
EL
Räckvidd (WLTP)
222 km
Supermiljöbil
Ja
Utsläppsklass
EL
Längd
3894 mm
Bredd
1752 mm
Höjd
1503 mm
Tjänstevikt
1 602 kg
Totalvikt
1 870 kg
Körklart skick
1 595 kg
Antal dörrar
5
Antal passagerare
3
Antal säten
4
Senaste besiktning
2022-11-30
Besiktning giltig t.o.m.
2026-08-31
Försäkringsform
FLYT
Chassinummer (VIN)
JHMZC7840PX200359
Däckdimension fram
185/60R16 85 H
Däckdimension bak
205/55R16 88 H
Fälgdimension fram
16 x 6 50
Fälgdimension bak
16 x 7 45
Axelavstånd
2538 mm
Få Carfax-rapporten för Honda e kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Honda e – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Honda e - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".