Renault 4 E-Tech Electric Iconic

Ev52 Demo-2025, SUV

Renault 4 E-Tech image 0
1/9 bilder
Renault 4 E-Tech image 1
Renault 4 E-Tech image 2
Renault 4 E-Tech image 3
Renault 4 E-Tech image 4
Renault 4 E-Tech image 5
Renault 4 E-Tech image 6
Renault 4 E-Tech image 7
Renault 4 E-Tech image 8

Hedin Automotive Ängelholm

Ängelholm-3 Apr

Ring oss

Märke

Renault

Årsmodell

2025

Växellåda

Automatisk

Drivmedel

El

Motortyp

Elektrisk

Mätarställning

500 mil

Antal ägare

1

Färg

Blå

Första datum i trafik

2025-09-25

Tillverkningsmånad

202506

Räckvidd

396 km

Kaross

SUV

Effekt

150 hk

Reg.nr

YXR04X


Upptäck framtiden med denna helt nya Renault 4CV R4 E-Tech Electric Iconic Ev52 från modellår 2025! Denna snygga SUV är både elektrisk och praktisk, med en imponerande WLTP-räckvidd på upp till 396 km, vilket gör den perfekt för både stadskörning och längre resor.

Bilen är lackerad i en elegant blå färg med svart tak, och erbjuder plats för upp till fem passagerare. Med avancerad teknik som adaptiv farthållare, backkamera, och navigationssystem tar den både bekvämlighet och säkerhet till nästa nivå. För familjer finns Isofix-fästen, och med rymliga interiörer är denna bil redo för alla typer av äventyr.

Utöver att köra på 100 % el är den utrustad med praktiska funktioner som keyless entry, touchskärm, trådlös telefonladdare och Apple Carplay/Android Auto för ett sömlöst digitalt liv bakom ratten. Dessutom bidrar autobroms och filhållningsvarnare till trygg körning i alla lägen.

Zero kompromisser – välj Renaults framtid redan idag! Varmt välkommen till oss på Hedin Automotive Ängelholm för att uppleva denna fantastiska nyhet.

Billån: Räntekampanj 0 %
2881 kr/mån inkl moms

* Månadskostnaden är ett exempel och baseras på Räntekampanj 0 % med 36 månaders löptid, 20.00% (82,980 kr) kontantinsats, 55.00% restskuld samt 0.00% rörlig ränta. Uppläggnings- och aviavgift tillkommer. Missa inte att man har möjlighet att göra avdrag på räntan under rätt förutsättningar.

Finansiell leasing: Finansiell leasing
3831 kr/mån exkl moms
36 månader, 1,500 mil

*Uppläggnings- och administrationsavgift tillkommer med 595 kr resp. 55 kr. Leasing gäller för näringsidkare och kan inte kombineras med andra avtal eller erbjudanden. Notera: förändringar i den underliggande räntan kan komma att påverka månadskostnaden.


El/Hybrid

EL

Maxhastighet

150 km/h

Miljöklass

EL

Räckvidd (WLTP)

396 km

Supermiljöbil

Ja

Utsläppsklass

EL


Längd

4144 mm

Bredd

1796 mm

Höjd

1545 mm

Tjänstevikt

1 575 kg

Totalvikt

1 980 kg

Körklart skick

1 537 kg

Antal passagerare

4

Antal säten

5


Senaste besiktning

2025-07-14

Besiktning giltig t.o.m.

2028-09-30

Försäkringsform

FLYT

Leasing

Ja


Chassinummer (VIN)

VYSP01H0674608780

Däckdimension fram

195/60 R18 96 H

Däckdimension bak

195/60 R18 96 H

Fälgdimension fram

7.0 J 18 - 35

Fälgdimension bak

7.0 J 18 - 35

Axelavstånd

2624 mm

Max släpvikt B

1 520 kg


  • ABS bromsar
  • Adaptiv farthållare
  • Android Auto
  • Antisladdsystem
  • Antispinnsystem
  • Apple CarPlay
  • Automatisk nödbromsning
  • Backkamera
  • Bluetooth
  • Bromsassistans
  • Centrallås
  • Färddator
  • ISOFIX
  • Keyless entry
  • Nödsamtal
  • Pekskärm
  • Rattvärme
  • Regnsensor
  • Sidokrockkuddar
  • Trådlös laddning
  • USB-uttag

Kostnadsfritt via Bilweb Carfax

5 händelser i bilens historik

Få Carfax-rapporten för Renault 4 E-Tech kostnadsfritt.

Skador
Ägare
Besiktning
Mätarställning
Se rapport
Pris på 1 minut ICA Försäkring

Bilförsäkring med bonus för ICA-kunder

Räkna ut priset för din Renault 4 E-Tech – teckna online på några minuter.

Allrisk
Stammisbonus
Trafikolycksfall
Snabb skadeservice
Se ditt pris
Kostnadsfri jämförelse

Låna till bilen med det bästa lånevillkoren

Jämför billån upp till 800 000 kr för din Renault 4 E-Tech - snabbt, enkelt och från flera långivare.

Upp till 800 000 kr
40+ långivare
Snabbt svar
Helt kostnadsfritt
Få förslag på billån
Sambla Renault 4 E-Tech

Liknande annonser

Visa alla annonser →
Renault 4 E-Tech R4 E-Tech iconic 52kWh - 2026
384 600 kr

Renault 4 E-Tech R4 E-Tech

2026 · 650 mil · El

Renault 4 E-Tech Iconic EV52 Privatleasing - 2025

Renault 4 E-Tech Iconic EV52

2025 · El

Renault 4 E-Tech Techno EV52 Privatleasing - 2025

Renault 4 E-Tech Techno EV52

2025 · El

Renault 4 E-Tech Evolution EV40 Privatleasing - 2025

Renault 4 E-Tech Evolution EV40

2025 · El

Renault 4 E-Tech R4 E-Tech techno 52kWh - 2026
434 900 kr

Renault 4 E-Tech R4 E-Tech

2026 · El

Renault 4 E-Tech R4 E-Tech techno 52kWh - 2026
439 900 kr

Renault 4 E-Tech R4 E-Tech

2026 · El

Relaterade artiklar

Alla artiklar →
Elmia Husvagn Husbil växlar upp med fler varumärken
28 August, 2026Bilweb News

Elmia Husvagn Husbil växlar upp med fler varumärken

Den 9–13 september är det dags för Elmia Husvagn Husbil som enligt arrangören är Nordens största mässa för det mobila livet. I år finns fler varumärken och fler destinationer på plats. En av årets nyheter är Familjescenen, som på söndagen gästas av Nassim Al Fakir.

Sällsynt fabriksbyggd dragracingbil på svensk mark
28 August, 2026Bilweb News

Sällsynt fabriksbyggd dragracingbil på svensk mark

År 2024 byggde Chevrolet tre exemplar av en mycket speciell bilmodell. Bilarna fick beteckningen Bad Rat – COPO Camaro och är en bilmodell exklusivt avsedd för dragracing. Numera är en av de tre bilarna svenskägd och finns på svensk mark. Bilen har kört den klassiska dragracingsträckan kvartsmilen (402 meter) på 8,588 sekunder. När Bad Rat nyligen stod sida vid sida med en matching numbers COPO Camaro 9561 från 1969 möttes två ytterligheter i en av Chevrolet Camaros mest fascinerande historier.

Subaru öppnar i Avesta och Hyltebruk
28 August, 2026Bilweb News

Subaru öppnar i Avesta och Hyltebruk

Nu utökar Subaru sitt svenska återförsäljarnätverk med Holmlunds Bil i Avesta och Wahlströms Bil i Hyltebruk. Båda blir auktoriserade Subaru-återförsäljare och beskrivs som väletablerade familjeföretag med stark lokal förankring och lång erfarenhet av bilhandel och service. Med de två nya etableringarna har Subaru 55 återförsäljare i Sverige.

Elbil vanligare bland SD-väljare än S- och V-väljare
28 August, 2026Bilweb News

Elbil vanligare bland SD-väljare än S- och V-väljare

Vilken bil man kör följer inte alltid den politiska kartan. Det framgår av en ny undersökning från Kantar Sifo, gjord på uppdrag av bilförmedlaren Kvdbil. Resultaten från undersökningen visar att fler SD-väljare kör elbil än både socialdemokrater och vänsterpartister.