-2017, Sportkupé
Märke
PorscheModell
Porsche 718Årsmodell
2017Växellåda
AutomatiskDrivmedel
Bensin
Mätarställning
2 980 mil
Färg
Kaross
SportkupéEffekt
350 hk
Porsche 718 Cayman S lackerad i Miami Blue. Fint utrustad med bland annat Sport Chrono och diffbroms.
Svensksåld.
Låg skatt - 1.592 kr/år.
Se video på bilen här:
https://s-jonssonbil.se/cars/porsche-718-cayman-s/698591
Utrustning:
- Sportchassi med PASM (adaptiv ställbar stötdämpning)
- Sport Chrono Package Plus
- 20" aluminiumfälg Carrera S, lackerade i satin black
- Porsche Torque Vectoring (PTV)
- Eluppvärmda stolar
- Power steering plus
- GT sportratt i läder
- PDK-låda med paddlar
- Farthållare
- Lance Change Assist
- 2-zons klimatanläggning
- Porsche Communication Management (PCM)
- Bluetooth
- LED-strålkastare
12-36 månader garanti.
Se mer på www.s-jonssonbil.se. **Vi erbjuder förmånlig finansiering och byter gärna in er bil**
Få Carfax-rapporten för Porsche 718 kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Porsche 718 – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Porsche 718 - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Den 9–13 september är det dags för Elmia Husvagn Husbil som enligt arrangören är Nordens största mässa för det mobila livet. I år finns fler varumärken och fler destinationer på plats. En av årets nyheter är Familjescenen, som på söndagen gästas av Nassim Al Fakir.
År 2024 byggde Chevrolet tre exemplar av en mycket speciell bilmodell. Bilarna fick beteckningen Bad Rat – COPO Camaro och är en bilmodell exklusivt avsedd för dragracing. Numera är en av de tre bilarna svenskägd och finns på svensk mark. Bilen har kört den klassiska dragracingsträckan kvartsmilen (402 meter) på 8,588 sekunder. När Bad Rat nyligen stod sida vid sida med en matching numbers COPO Camaro 9561 från 1969 möttes två ytterligheter i en av Chevrolet Camaros mest fascinerande historier.
Nu utökar Subaru sitt svenska återförsäljarnätverk med Holmlunds Bil i Avesta och Wahlströms Bil i Hyltebruk. Båda blir auktoriserade Subaru-återförsäljare och beskrivs som väletablerade familjeföretag med stark lokal förankring och lång erfarenhet av bilhandel och service. Med de två nya etableringarna har Subaru 55 återförsäljare i Sverige.
Vilken bil man kör följer inte alltid den politiska kartan. Det framgår av en ny undersökning från Kantar Sifo, gjord på uppdrag av bilförmedlaren Kvdbil. Resultaten från undersökningen visar att fler SD-väljare kör elbil än både socialdemokrater och vänsterpartister.