Privatleasing 36 Mån-2026, SUV
Märke
OpelModell
Opel GrandlandÅrsmodell
2026Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Effekt
146 hk
Reg.nr
QPC487
Nya Opel Grandland finns nu även som Privatleasing!
Finns både som GS-utrustad med Opels nya 145-hästars hybrid-drivlina med lägre förbrukning och billigare skatt, men även som helt elektrisk och Plug-In och båda modellerna för samma summa per månad!
Från 4799:- per månad med 1000 mil per år och serviceavtal för Mild-hybrid och från 5999:- per månad för El och Plug-In. Fler mil annan färg eller övrig extrautrustning ger extra kostnader.
Kontakta gärna oss för mer information.
Få Carfax-rapporten för Opel Grandland kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Opel Grandland – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Opel Grandland - snabbt, enkelt och från flera långivare.
Den 9–13 september är det dags för Elmia Husvagn Husbil som enligt arrangören är Nordens största mässa för det mobila livet. I år finns fler varumärken och fler destinationer på plats. En av årets nyheter är Familjescenen, som på söndagen gästas av Nassim Al Fakir.
År 2024 byggde Chevrolet tre exemplar av en mycket speciell bilmodell. Bilarna fick beteckningen Bad Rat – COPO Camaro och är en bilmodell exklusivt avsedd för dragracing. Numera är en av de tre bilarna svenskägd och finns på svensk mark. Bilen har kört den klassiska dragracingsträckan kvartsmilen (402 meter) på 8,588 sekunder. När Bad Rat nyligen stod sida vid sida med en matching numbers COPO Camaro 9561 från 1969 möttes två ytterligheter i en av Chevrolet Camaros mest fascinerande historier.
Nu utökar Subaru sitt svenska återförsäljarnätverk med Holmlunds Bil i Avesta och Wahlströms Bil i Hyltebruk. Båda blir auktoriserade Subaru-återförsäljare och beskrivs som väletablerade familjeföretag med stark lokal förankring och lång erfarenhet av bilhandel och service. Med de två nya etableringarna har Subaru 55 återförsäljare i Sverige.
Vilken bil man kör följer inte alltid den politiska kartan. Det framgår av en ny undersökning från Kantar Sifo, gjord på uppdrag av bilförmedlaren Kvdbil. Resultaten från undersökningen visar att fler SD-väljare kör elbil än både socialdemokrater och vänsterpartister.