-2025, SUV
Märke
NissanModell
Nissan QashqaiÅrsmodell
2025Växellåda
AutomatiskDrivmedel
El/Bensin
Mätarställning
–
Färg
Kaross
SUV
Reg.nr
QQB162
NYA NISSAN QASHQAI - DEN ULTIMATA CROSSOVERN
Nissan Qashqai Xtronic från 323 000 kr inkl. serviceavtal
Lån med restskuld från 2 184 kr/mån[1]
Förmånsvärde från 3.139 kr/mån[2]
Qashqai tillgänglig med[3]
- NissanConnect med Google built-in
- ProPILOT Assist med Navi-link
- 3D Around View Monitor
- 10.8'' Head-Up Display i vindrutan
- Identifiering av vägskyltar med anpassning till hastighetsgräns
För mer information kontakta din Nissan-agent.
En mycket välutrustad SUV redan som standard:
• iKey - nyckelfritt låssystem med enkel åtkomst
• Fönsterhissar, elektriska med 1-trycksmanövrering och fjärrkontroll för öppning/stängning, fram och bak
• Eluppvärmd ratt
• Ratt, multifunktion (audio, tel, farthållare)
• ACC - klimatanläggning med dubbla zoner fram
• Backkamera
• Parkeringssensorer bak
• Adaptiv farthållare
• Körlägen (Standard, Sport, Eco)
• Cross Traffic Alert bak
• Identifiering av vägskyltar
• Trötthetsvarningssystem
• Filbytesvarnare, aktiv
• Dödvinkelvarnare, aktiv
• Förutseende frontkollisionsvarning
• Android Auto™ trådlös
• Apple CarPlay® trådlös
• NissanConnect Services fjärrstyrningstjänster (dörrar, strålkastare, signalhorn, hitta min bil mm.)
• NissanConnect Services app
• NissanConnect infotainmentsystem, 12,3" pekskärm
• Kombiinstrument med högupplöst TFT-färgskärm, 7''
• Sladdlös laddning av telefonen
• Bluetooth® (telefon och ljud)
Varmt Välkommen in till oss på Bilkompaniet Gävleborg, Rälsgatan 12 i Gävle.
Nissan Qashqai: Bränsleförbrukning WLTP blandad körning l/100 km: 5,1–6,9. CO2-utsläpp g/km: 116-157.
Erbjudandet gäller fram till 30.03.2026 och går ej att kombinera med andra avtal eller rabatter. Med reservation för eventuella förändringar. Bilen på bilden är extrautrustad. För mer information kontakta din Nissan-agent.
[1] Lån med restskuld via Nissan Finans. Räntan är rörlig och för närvarande 4,95 % (effektiv ränta 5,07 %). Du betalar 2 184 kr/mån för ett lån på 226 101 kr under 36 månader med ränta på 4,95 %. Antal amorteringar är 36. Kontantpriset är 323 000 kr och du betalar en kontantinsats om 96 900 kr. Uppläggningsavgiften uppgår till 588 kr och administrationsavgiften uppgår till 59 kr/mån. Restskulden är 177 650 kr och förfaller till betalning vid låneavtalets utgång. Du återbetalar 78 624kr för hela perioden. Observera att låneavtalets löptid endast kan förlängas en gång. Räntan är rörlig och kan förändras baserat på framtida justeringar i Santanders upplåningskostnader. Räntan för lånet kommer aldrig understiga 0 %. Kreditgivare är Santander Consumer Bank. Detta är ett icke-bindande finansieringsförslag. Avser modellen Qashqai MHEV Xtronic 158 hk Acenta med standardutrustning.
[2] Förmånsvärde: kostnaden motsvarar skatten per månad för bilförmånen baserat på 50 % marginalskatt.
[3] Beroende på version.
Få Carfax-rapporten för Nissan Qashqai kostnadsfritt.
Räkna ut priset för din Nissan Qashqai – teckna online på några minuter.
Jämför billån upp till 800 000 kr för din Nissan Qashqai - snabbt, enkelt och från flera långivare.
En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.
Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.
RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.
Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".