Cupra Raval Endurance 52kWh

210HK *DIN BIL EDITION* Privatleasing-2027, Halvkombi

Cupra Raval image 0
1/8 bilder
Cupra Raval image 1
Cupra Raval image 2
Cupra Raval image 3
Cupra Raval image 4
Cupra Raval image 5
Cupra Raval image 6
Cupra Raval image 7

Din Bil / CUPRA Falun

Falun-9 Jun

3 395 kr/mån

Ring oss

Märke

Cupra

Modell

Cupra Raval

Årsmodell

2027

Växellåda

Automatisk

Drivmedel

El

Mätarställning

Färg

Kaross

Halvkombi


ÄNTLIGEN ÄR DEN HÄR! DIN BIL EDITION FRÅN 3395kr/mån!
Beräknat med 10.000kr första förhöjd hyra, 1000 mil/år och 36 månader. (längre körsträcka samt 0kr första förhöjd hyra är möjlig).

Upptäck nästa nivå av elektrisk körglädje med Cupra Raval Endurance Dynamic – en kompakt elbil som kombinerar rå attityd, smart teknik och imponerande räckvidd i ett paket som är byggt för stadens tempo.

Med ett kraftfullt batteri på 52 kWh och en räckvidd på upp till cirka 440–450 km, är Raval redo att ta dig längre – utan kompromisser. Här får du friheten att köra hela veckan utan laddstress, och när det väl är dags går snabbladdningen från 10 till 80 % på ungefär 25 minuter.

Under huven levererar den elektriska drivlinan upp till 155 kW (ca 210 hk), vilket ger en responsiv och sportig körupplevelse med acceleration från 0–100 km/h på runt 7 sekunder. Perfekt för dig som vill ha både smidighet i stan och kraft på landsvägen.

Men Raval är mer än bara siffror. Den uttrycker CUPRAs rebelliska DNA i varje detalj:

-Distinkt, futuristisk design med sportiga linjer
-Förarorienterad cockpit med modern infotainment
-Komfort som värmda säten, trådlös laddning och smart nyckellös access

Det här är bilen för dig som vill sticka ut – utan att tumma på funktion eller hållbarhet. En elektrisk småbil som känns allt annat än liten.

Välkommen till Cupra Din Bil Falun!


  • Adaptiv farthållare
  • Apple CarPlay
  • Automatisk nödbromsning
  • Backkamera
  • DAB-radio
  • Keyless entry
  • Parkeringssensor (fram)
  • Tvåzons klimatanläggning
  • USB-uttag
  • Uppvärmda framsäten
  • Vägfilsassistans

Kostnadsfritt via Bilweb Carfax

Hela bilens historik

Få Carfax-rapporten för Cupra Raval kostnadsfritt.

Skador
Ägare
Besiktning
Mätarställning
Beställ gratis
Pris på 1 minut ICA Försäkring

Bilförsäkring med bonus för ICA-kunder

Räkna ut priset för din Cupra Raval – teckna online på några minuter.

Allrisk
Stammisbonus
Trafikolycksfall
Snabb skadeservice
Se ditt pris
Kostnadsfri jämförelse

Låna till bilen med det bästa lånevillkoren

Jämför billån upp till 800 000 kr för din Cupra Raval - snabbt, enkelt och från flera långivare.

Upp till 800 000 kr
40+ långivare
Snabbt svar
Helt kostnadsfritt
Få förslag på billån
Sambla Cupra Raval

Liknande annonser

Visa alla annonser →
Cupra Raval Plus 37 kWh 1,95% ränta elbilskampanj - 2027
349 900 kr

Cupra Raval Plus 37 kWh

2027 · El

Cupra Raval Endurance Dynamic 52kWh 211hk | Billån - 2026

Cupra Raval Endurance Dynamic

2026 · El

Relaterade artiklar

Alla artiklar →
Vinterdäck på sommaren ökar risken för dödsolyckor
04 September, 2026Bilweb News

Vinterdäck på sommaren ökar risken för dödsolyckor

En ny studie från VTI, Folksam och Däckbranschens Informationsråd visar kraftigt ökad risk för dödliga olyckor vid användning av vinterdäck under sommaren. Det visar en studie som gjorts av Forskare från VTI, Folksam och Däckbranschen i samarbete med Trafikverket.

Världspremiär för Kia PV7 – Första bilderna
04 September, 2026Bilweb News

Världspremiär för Kia PV7 – Första bilderna

Nu visar Kia en glimt av nya Kia PV7 inför modellens världspremiär på IAA Transportation om två veckor. PV7 är märkets andra dedikerade helelektriska modell inom PBV, Platform Beyond Vehicle.

Omoda och Jaecoo storsatsar i Sverige
03 September, 2026Bilweb News

Omoda och Jaecoo storsatsar i Sverige

RSA Sverige som är generalagent för systerbilmärkena Omoda och Jaecoo går nu på offensiven och lanserar fyra nya elektrifierade suv-modeller på den svenska marknaden. Det är Jaecoo 5 EV, Jaecoo 7 HEV, Omoda 5 next EV och omoda 9 PHEV. Tillsammans täcker de hela spannet av elektrifierad körning – från kompakt elbil för vardagspendling till ett flaggskepp med fyrhjulsdrift och 1 100 kilometers total räckvidd, skriver RSA Sverige i ett pressmeddelande från.

Dino Beganovic tillbaka på Monza
03 September, 2026Bilweb News

Dino Beganovic tillbaka på Monza

Efter ett sex veckor långt sommaruppehåll ger sig Dino Beganovic äntligen ut på banan igen när årets Formel 2-säsong återupptas på mytomspunna Monza i helgen. Den världsberömda Monza-banan utanför Milano är värd för Italiens Grand Prix, och känd som ”The Temple of Speed” för sina långa rakor där några av säsongens absolut högsta hastigheter uppmäts. Ett annat smeknamn är "La Pista Magica".