Renault Zoe
Renault Zoe är en tuff liten fransk elbil som både är kraftfull och rogivande på samma gång. Den dynamiska och moderna designen gör den ordentligt utmärkande på vägarna. Hos Bilweb.se kan du hitta Renault Zoe begagnad eller ny till bra pris. Det går även att leasa en Renault Zoe genom privatleasing hos någon av våra bilhandlare.
Renault Zoe 393 km räckvidd
Den stiliga Renault Zoe ger dig en räckvidd på upp till 393 km. Genom laddning på minst 3 timmar får du din Renault Zoe på vägarna igen. Renault Zoe hade från början inte snabbladdning men fick det med tiden, dock är laddningen inte så snabb som hos många andra elbilar. Den behöver en timme på att ladda till 80 %.Köp eller leasa Renault Zoe
Hos Bilweb.se hittar du alltid en Renault Zoe i din smak till ett bra pris. Varför inte skaffa en klarblå Renault Zoe för att sticka ut lite extra eller kör på en snygg svart modell som alltid passar in. Vi samarbetar med många återförsäljare i landet så att du kan köpa en begagnad Renault Zoe nära din ort. Vid köp av begagnade Renault Zoe får du alltid en varudeklaration och ett testprotokoll så att du kan känna dig trygg hela vägen med ditt bilköp.Vid privatleasing av Renault Zoe har du chans att komma ner i kostnader varje månad eftersom din månadsavgift är fast och inte innehåller några dolda avgifter. Du är heller inte beroende av bilens marknadsvärde eftersom bilen tekniskt sett inte är din egen. Du behöver heller inte ta något billån. Istället behåller du din bil en viss period och betalar samma fasta kostnad varje månad. Upptäck fördelen med Renault Zoe elbil genom att skrolla vidare bland de olika bilarna här på Bilweb.se.Renault Zoe PhII 52 kWh Zen
209 000 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 1 759
- År:
- 2023
- Drivmedel:
Renault Zoe R240 22 kWh Friköpt batteri
89 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 4 964
- År:
- 2017
- Drivmedel:
Vi värderar och köper din bil inför försäljning och bilbyte
- Nyfiken på vad din bil är värd? Vi hjälper dig!
- Hämtning inom 24h. Pengarna på kontot direkt
- Värdera, sälj eller byt din begagnade bil hos oss
Renault Zoe R110 52 kWh Friköpt Batteri CCS P..
179 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 4 674
- År:
- 2023
- Drivmedel:
Vi värderar och köper din bil inför försäljning och bilbyte
- Nyfiken på vad din bil är värd? Vi hjälper dig!
- Hämtning inom 24h. Pengarna på kontot direkt
- Värdera, sälj eller byt din begagnade bil hos oss
Renault Zoe R110 41 kWh RÄCKVIDD 312KM FRIKÖP..
119 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 4 200
- År:
- 2019
- Drivmedel:
Renault Zoe R110 52 kWh Backkamera Låga mil
174 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 3 700
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II, Na..
154 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 156
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R90 Friköpt batter BOSE Kamera Sk..
139 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 2 677
- År:
- 2018
- Drivmedel:
Renault Zoe INTENS BATTERIKÖP INTENS - R135 -..
168 400 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 5 491
- År:
- 2021
- Drivmedel:
Renault Zoe 5DR elbil
145 000 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 7 000
- År:
- 2021
- Drivmedel:
Renault Zoe R90 41 kWh Friköpt Batteri Kamera..
114 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 332
- År:
- 2018
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
187 990 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 4 272
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R240 22 kWh Batterihyra Navi Kame..
59 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 10 842
- År:
- 2016
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Inten..
188 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 3 653
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
162 990 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 339
- År:
- 2020
- Drivmedel:
Renault Zoe R110 52 kWh Zen Batteriköp Navi C..
168 990 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 028
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Inten..
169 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 7 228
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe ZEN - R110 - E.V. 50 - BATTERIKÖP
199 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 920
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R110 52 kWh Friköpt-Batteri Kamer..
154 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 5 127
- År:
- 2020
- Drivmedel:
Renault Zoe R110 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Rattv..
134 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 10 314
- År:
- 2020
- Drivmedel:
Renault Zoe R110 52 kWh 109hp Batteriköp | |..
169 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 5 021
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII R110 52 kWh Zen Batteriköp I..
174 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 3 872
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh Friköpt Batteri B-Kam..
154 700 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 649
- År:
- 2020
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II
158 800 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 647
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII 52 kW Iconic batteriköp
209 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 3 902
- År:
- 2023
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II Nav..
189 000 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 3 486
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh Friköpt batteri
169 900 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 8 200
- År:
- 2022
- Drivmedel:
Renault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
153 990 kr
Beräkna månadskostnad- Mil:
- 6 267
- År:
- 2020
- Drivmedel:
Renault Zoe PhII 52 kWh Zen
Bilia Segeltorp - Volvo209 000 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R240 22 kWh Friköpt batteri
Riddermark Bil - Järfälla89 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe R110 52 kWh Friköpt Batteri CCS P..
Riddermark Bil - Recharge Stockholm179 800 kr
Beräkna månadskostnadVi värderar och köper din bil inför försäljning och bilbyte
- Nyfiken på vad din bil är värd? Vi hjälper dig!
- Hämtning inom 24h. Pengarna på kontot direkt
- Värdera, sälj eller byt din begagnade bil hos oss
Vi värderar och köper din bil inför försäljning och bilbyte
- Nyfiken på vad din bil är värd? Vi hjälper dig!
- Hämtning inom 24h. Pengarna på kontot direkt
- Värdera, sälj eller byt din begagnade bil hos oss
Renault Zoe R110 41 kWh RÄCKVIDD 312KM FRIKÖP..
Hällstorps Bil AB119 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R110 52 kWh Backkamera Låga mil
Sigtuna Bil174 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II, Na..
Bilia Sisjön - Renault154 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R90 Friköpt batter BOSE Kamera Sk..
Riddermark Bil - Länna139 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe INTENS BATTERIKÖP INTENS - R135 -..
Hedin Automotive Akalla168 400 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe 5DR elbil
Carlqvist Bil AB145 000 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R90 41 kWh Friköpt Batteri Kamera..
Riddermark Bil - Megastore114 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
Carla187 990 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R240 22 kWh Batterihyra Navi Kame..
Bilsmidigt AB59 800 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R135 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Inten..
Riddermark Bil - Recharge Stockholm188 900 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
Carla162 990 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R110 52 kWh Zen Batteriköp Navi C..
Carla168 990 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R135 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Inten..
Riddermark Bil - Recharge Stockholm169 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe ZEN - R110 - E.V. 50 - BATTERIKÖP
Hedin Automotive Akalla199 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R110 52 kWh Friköpt-Batteri Kamer..
Riddermark Bil - Megastore154 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe R110 52 kWh FRIKÖPT BATTERI Rattv..
Riddermark Bil - Recharge Stockholm134 800 kr
Beräkna månadskostnadRenault Zoe R110 52 kWh 109hp Batteriköp | |..
Hedin Automotive Mölndal Bilvaruhuset169 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe PhII R110 52 kWh Zen Batteriköp I..
Kamux Västerås174 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R135 52 kWh Friköpt Batteri B-Kam..
RCR Bil AB154 700 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II
Tage Rejmes Bil AB - Norrköping158 800 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe PhII 52 kW Iconic batteriköp
Bilia Eskilstuna - Volvo209 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe PhII 52 kWh Zen Batteriköp II Nav..
Bilia Haga Norra - Volvo Nissan189 000 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R135 52 kWh Friköpt batteri
Bilfirman i Vaexjo AB169 900 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringRenault Zoe R135 52 kWh Intens Batteriköp Kam..
Carla153 990 kr
Beräkna månadskostnad Räkna på försäkringBilförsäkring för Renault Zoe
- ICA-bonus på premien på samma sätt som när du handlar mat
- Allrisk/Drulle och trafikolycksfall ingår alltid
- Bra bilförsäkring - 4,4 av 5 i betyg hos Konsumenternas
- Prutat & klart – lägsta pris direkt utan krav på att flytta fler försäkringar
Vanliga frågor för Renault Zoe
-
Hur mycket kostar en Renault Zoe?
Baserat på 57 fordonsannonser på Bilweb kostar en begagnad Renault Zoe i snitt 162 000 kr.
-
Hur många Renault Zoe finns det i Sverige?
Enligt aktuella siffror i Transportstyrelsens vägtrafikregister finns det idag ca. 18 000 Renault Zoe registrerade för bruk i svensk trafik.
Bilhandlare kopplade till valda objekt (0 st).
Professionella
Anslutna bilhandlare är seriösa och professionella
Testade
Begagnade fordon är testade, varudeklaration, testprotokoll medföljer
Garanti
Konsumentköplagen gäller och utökad garanti erbjuds på flertalet av fordonen
Inga dolda avgifter
Bilen har ingen obetald fordonsskatt, trängselskatt eller felparkeringsavgift
Skuldfri
Bilen är inte pantsatt eller har finansieringsskuld